Pokud vás obtěžují hemeroidy, je to nepříjemný pocit. Co byste však řekli na to, kdybyste objevili metodu, která by vám přinesla úlevu? Bez ohledu na to, jak velký problém pro vás hemeroidy představují, existuje několik typů přírodní léčby – pomáhají od svědění, bolesti i krvácení. Níže se dočtete, jaké léky vám mohou pomoci.
Stroužky česneku
Rozdrťte stroužky česneku a smíchejte je s kokosovým nebo olivovým olejem. Vytvořte z nich malé čípky, které dáte zamrazit. Když je budete potřebovat, jsou vám k dispozici. Jeden čípek vložte do konečníku. Ač to štípe a mohou vám vyhrknout slzy do očí, je to účinné. Oblast konečníku se znecitliví a poté už nepálí.
Vždy používejte čisté prádlo
Nosit čisté spodní prádlo a během dne ho měnit dle potřeby je v péči o hemeroidy také zásadní. Noste s sebou vyprané prádlo třeba i do práce. Pokud trpíte na tyto drobné nehody typu krvácení nebo úniku stolice, nové spodní prádlo je pro vás v tu chvíli jistě vysvobozením. Spodní prádlo si vybírejte bavlněné, brání pocení, které může způsobit svědění.
Teplé sedací koupele
Sprchujte se nejlépe každý den, když to nejde, tak minimálně třikrát týdně. Dojde k zástavě brnění a navíc se očistí štěrbiny v konečníku a zmenší se otok. Přechodná léčba vnějších hemoroidů sprchou patří mezi velmi efektivní prostředky. Když vás navíc propustí z nemocnice, musíte se soustředit na důslednou hygienu a zahrnout do procesu léčení i sedací koupele, např. s mořskou solí.
Změkčovadla stolice
Změkčovače stolice jsou správnou pomocí při defekaci. Hladká stolice je pro prostup konečníkem pohodlnější a méně bolestivá. Když je tvrdá, hemeroidy mají tendenci krvácet a otékat.
Časté změny oblečení
Včas odhalte skvrny na oblečení. Nejedná se jen o spodní prádlo, ale při krvácení se mohou dostat tělní tekutiny i skrz něj, např. na kalhoty. Když se tak stane, oblečení vyperte, můžete si tu pěstovat zárodky a přicházet s nimi i nadále do kontaktu. Navíc si po vás někdo může sednout na židli!
Ledové kostky
Můžete použít kostky ledu, ale pozor nestrkejte si do konečníku žádné ostré úlomky. Chce to malé hladké kostky, které uklidní bolest a zmírní otok. Dají se použít i vně, když je přiložíte na hemeroid.
Aloe Vera
Masáž s aloe vera v oblasti konečníku vatovou štětičkou nebo přímo prsty přináší lidem s hemeroidy uklidňující pocit. Začněte s třemi aplikacemi denně, když to bude lepší, stačí jednou denně.
Vilín
Vilín obsahuje taniny a flavonoidy, což zmírňuje svíravé pocity v konečníku. Působí protizánětlivě a jeho součástí jsou i antioxidanty. Podobně jako dubová kůra ulevuje právě při hemeroidech, ale i u jiných zánětů. Třikrát denně nanést na mulový tampon a budete se cítit o dost lépe.
Potraviny bohaté na vlákninu
Čerstvé syrové ovoce, zelenina a celozrnné produkty jsou vhodné jako prevence zácpy. Vláknina snižuje namáhání při vyprazdňování a stolici změkčuje. Je to vlastně i prevence, která se používá rovněž k zabránění hemeroidů. Vláknina stolici zahušťuje – průjmy nebudou tak vodnaté.
Pijte vodu
Voda nás hydratuje a zabraňuje tvrdosti stolice. Měli byste se vyhnout nápojům s kofeinem, ten může způsobovat dehydrataci. Pijte dostatek vody a rozkrájejte si do ní i citróny a pomeranče. Vodu navíc příjemně ochutíte.
Muškátový oříšek
Vezměte si půl lžíce muškátového oříšku před ulehnutím do postele, a také když se probudíte. Bylo prokázáno, že je u pacientů u hemeroidů velmi účinný.
Pravidelné cvičení
Chcete-li zlepšit své trávení, zvyšte pomalý pohyb střev tak, že budete vykonávat nějakou fyzickou aktivitu. Nemusí to být extra energický pohyb, pomůže vám i chůze.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
A jeste doplnit pouzivanim pridavneho bidetu.
Nepreháňajte to s ním
O muškátovom korení by sa totiž dalo povedať, že je dvojsečnou zbraňou. Na jednej strane pomáha, no na strane druhej pôsobí pri nadmerných dávkach ako droga. A ak to s ním naozaj preženiete, mohli by ste dokonca aj zomrieť. Udáva sa, že dávky nad 25 gramov vedú ku kóme a následnej smrti.
Dávkujte ho opatrne
Denne sa môže zjesť maximálne ½ malej kávovej lyžičky tohto korenia, pretože pri väčších dávkach by mohlo vyvolať nevoľnosť. Predávkovanie je veľmi nebezpečné a jeho príznaky odznievajú aj niekoľko dní. Neberte to na ľahkú váhu, pretože muškátový orech sa radí medzi halucinogény, resp. narkotiká a vo veľkých dávkach pôsobí jedovato.