Zdraví

Zubaři tvrdí, že jsou zuby moudrosti zbytečné. Zjistěte, proč se mýlí!

Mnozí z vás si jistě ví, že zuby moudrosti umí dost potrápit. Někteří dokonce zastávají názor, že ve skutečnosti nejsou vůbec potřeba. Tedy alespoň podle mnoha stomatologů jsou zbytečné, jelikož tlačí na ostatní zuby.

Věříme, že naši zubaři dělají nejlepší práci a zároveň nás ani nenapadne zpochybňovat jejich metody. Přečtěte si tento článek o studii, která přišla s novým pohledem na věc a přestaňte poslouchat svého zubaře jen proto, že si myslíte, že má vždy pravdu.

Co jsou zuby moudrosti

Zuby moudrostiZuby moudrosti, také často označovány jako třetí stoličky, jsou poslední zuby v zadní části vašeho chrupu. Oproti jiným zubům, tyto vyrůstají až v dospívání nebo kolem 20 roku života. S růstem zubů však mohou nastat komplikace jako jsou silné bolesti, otoky, v některých případech i horečky. Zubaři tak volí jako nejlepší řešení extrakci, tedy vytrhnutí zubu. Ovšem je tento postup vždy nezbytný? Americká studie ukázala, že ve více než u 65% případů šlo o zbytečný krok.

Proč potřebujeme zuby moudrosti

Zuby jsou součástí našeho těla a mají důvod své existence. Studie zjistila, že pouhých 15 % pacientů mělo díky zubům moudrosti komplikace spojené s cystami a poškozením ostatních zubů a jen 10% pacientů z celku skutečně potřebovalo na vyléčení tohoto místa antibiotika.

Nejčastějším důvodem, proč lidé volí vytrhnutí zubů, je strach, že budou tlačit na ostatní zuby. Ovšem naše zuby jsou důležitým orgánem, který je v těle připojen k celému organismu. Podle tradiční čínské medicíny jsou zuby moudrosti propojeny (podle akupunkturních drah) s tenkým střevem a celá ústa jsou spojena s 46% senzorických nervů v mozkové kůře. Takže jakmile dojde k vytržení tohoto zubu, dochází k přetržení této dráhy. Následkem může být trvalé brnění, mravenčení a necitlivost některé části těla kvůli poškození nervů. A jelikož toto postihlo téměř ¼ pacientů ze studie, nelze brát tuto skutečnost na lehkou váhu.

Pokud jsou vaše zuby moudrosti zdravé a nezpůsobují žádné komplikace, je jejich vytrhnutí zcela zbytečné. Je jen na vás, jakou cestu si zvolíte, ale ne vždy musíte poslechnout svého zubaře.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button