Jídlo a recepty

Znepokojující video – již nikdy nebudete jíst gumové bonbony

Kdo by nemiloval sladkosti, a které dítě dokáže projít kolem prodejny cukrovinek, aniž by nevyvádělo scény, že nějaké chce? Až jako dospělí si jsme vědomi, jaké nebezpečí plyne z takových lahůdek, ale ruku na srdce – dokážete jim stejně odolat?

Nevzhledné pneumatiky kolem pasu, neforemné paže nebo dvě brady – to jsou malé důsledky, které z takových lahůdek plynou, ale co třeba skryté choroby? Cukrovka, která se může dlouho skrývat? Změna tlaku, riziko infarktu z obezity a další příčiny chvilkového sladkého ukojení? Stojí vám ta čokoláda a bonbony za tu ztrátu dlouhověkosti? Jakmile uvidíte následující video, z čeho se takové bonbony vyrábí, přejde vás chuť zaručeně.

Želé výrobky jsou vyráběny z želatiny, a ta je tvořena za pomoci zvířecí kůže a kostí. Tato informace není nějak převratná a od chutě na sladké, ve kterém nejsou ani stopy aroma po prasečí kůži či snad krvi, nás neodradí. Belgická filmařka Alina Kneepkens však přišla na způsob, jak to změnit. Vytvořila děsivé video, které ukazuje detailní výrobu těchto bonbonů, a které vám převrátí žaludek naruby.

Ano, želatina se dá nahradit za agar, který se získává z řas. Ovšem výrobci budou vždy upřednostňovat živočišnou želatinu, která je levnější a má lepší konzistenci.

Video vám doslova zahraje na city. Pohled na prasata a jejich kůži, která se opaluje, aby došlo ke scvrknutí na potřebnou konzistenci pro následnou úpravu, opravdu není líbivá, je však potřebné, abychom si uvědomili výrobu určitých pochutin a odkryli tak pravou tvář potravin, které konzumujeme. Jatka jsou dosyta využívána do všech regálů potravin v supermarketu.

Podívejte se na následující video, které mluví za vše…

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button