Tiskové zprávy

Zlaté mince nebo slitky? Investice do zlata se vyplatí vždy

Zlato dlouhodobě patří k vyhledávaným investičním nástrojům. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Z toho důvodu u nás zásobování drahými kovy zajišťují především švýcarské rafinerie. Jejich produkce však byla značně snížena vlivem opatření proti koronaviru a dopady to má dodnes. I když je výroba již v plném provozu, stále je patrný nedostatek slitků drahých kovů, zejména pak stříbrných. To samé ale platí i pro zlaté cihličky, jichž na trhu aktuálně není dostatek na to, aby pokryly vysokou poptávku.

Kvalita z Vídně

I z toho důvodu se čeští investoři poohlížejí po jiných možnostech, mezi nimiž jednoznačně vévodí investičních zlaté mince Wiener Philharmoniker. Razí se ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti troyské unce (1 Oz) a menších.

Zakoupit je můžete i v ČR, a to konkrétně v Praze v Obecním domě u specializovaného prodejce investičního zlata. „Největší zájem je o mince v originálním balení po 10ti nebo 20ti kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené. “ uvádí pan Palas, vedoucí prodejny.

Mince vs. slitky

Nezanedbatelnou výhodou je i to, že vás mince vyjdou dokonce mírně levněji než slitek stejné hmotnosti. A to samé platí i pro výkupní cenu, která odpovídá ceně zlaté cihličky. Vídeňský Filharmonik je totiž světoznámá značka, kterou snadno prodáte kdykoliv a kdekoliv za velmi příznivou cenu. Řada klientů také ocení fakt, že na rozdíl od slitků není nutné mince číslovat, takže je možné zachovat maximální diskrétnost.

Neméně podstatná je i estetická hodnota zlatých mincí. Cena zlata je jedna věc, ale možnost si minci potěžkat v ruce, prohlédnout si její reliéf a obdivovat um zlatnických mistrů je hodnota, kterou zlaté slitky nemají.

Tyto speciální zlaté mince můžete pořídit v libovolném počtu a neplatíte přidanou sběratelskou hodnotu nebo DPH. To je významný rozdíl oproti běžným numismatickým mincím a jiným produktům českých mincoven. Pokud se vám zlaté mince zalíbí, můžete si v Obecním domě zakoupit i jiné mince z celého světa. Investiční zlato se jednoduše vyplatí. Má trvalou hodnotu a jeho cena se nemění v závislosti na ekonomické situaci. Nejmenší mince přitom zakoupíte za velmi příznivé ceny do 5000 Kč.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button