HubnutíJídlo a recepty

Zhubněte s pomocí čajů

Pití čajů, které podporují hubnutí může být skvělý způsob doplnění dietního omezení a cvičebního režimu. Čaj se vyrábí v celé řadě variant a to podle sběru, způsobu sušení nebo podle jeho přípravy.

Čaj je extrémně silný nápoj. Může pomáhat při celé řadě zdravotních komplikací. Také stimuluje metabolismus a tím pomáhá při redukci hmotnosti.

Zelený čaj

Tato oblíbená odrůda čaje má vysokou hladinu flavonoidů, kofeinu a dalších antioxidantů. Tyto sloučeniny pomáhají stimulovat metabolismus a urychlují proces spalování tuků. Ve spojení se zdravou výživou a dostatečným pohybem tak podporuje snižování hmotnosti.

Pu-erh

Mezi jeho účinky patří stimulace enzymů, které zmenšují velikost tukových buněk v těle. Tím je usnadněný metabolismus a čaj tak významně přispívá ke snižování hmotnosti.

Černý čaj

Jedná se o nejběžnější druh čaje, který se nachází v domácnostech. Obsahuje kofein a další sloučeniny, které stimulují metabolismus. Tím podpoří pasivní spalování tuků.

černý čaj

Oolong čaj

V tomto čaji se nacházejí katechiny a polyfenolické sloučeniny ve vysokém množství. Jsou schopny zlepšit schopnost těla metabolizovat tukové buňky. Díky tomu dochází k rychlejšímu spalování tuků.

Bílý čaj

Tento druh čaje zlepšuje schopnost těla vstřebat konzumovaný tuk.

Rooibos

Potlačuje hormony, které jsou spouštěči pocitu hladu. Tento fakt může přispět k omezení přejídání se. Také pomáhá snižovat vysoký krevní tlak a cholesterol. Tím podpoří celkové zdraví.

Zázvorový nápoj

Je známý pro své zahřívací vlastnosti. Také pomáhá stimulovat metabolismus a krevní oběh. Zvyšuje spalování tuků a zlepšuje příjem živin.

Kurkumový nápoj

Kurkuma patří mezi nejsilnější druhy koření. Stimuluje metabolismus, zlepšuje trávení a povzbuzuje krevní oběh. Podporuje schopnost našeho těla efektivněji metabolizovat tuk.

Ibiškový čaj

Pomáhá potlačovat chuť k jídlu. Tím snižuje kalorický příjem a podporuje hubnutí.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button