Zdraví

Zdravotní příznaky, které vás varují

Sledujte pokožku svého dítěte, které se může zejména v letních měsících, které nadcházejí, nakazit zákeřnou Lymskou boreliózou. Za vším stojí klíště.

V létě si děti hrají s oblibou v trávě. Vy sečete trávník. Zdánlivé banální činnosti, které vás však mohou dovést na pokraj vašeho zdraví. Za vším hledej klíště.

Právě klíště přenáší zákeřnou boreliózu, která se projevuje únavou, horečkou, bolestmi kloubů bolestmi hlavy, zimnicí, otokem, necitlivostí a problémy s pamětí.

Pokud jste zaznamenali některé z uvedených symptomů, a to ať už u dítěte nebo u sebe, neprodleně vyhledejte lékaře. Ten tuto problematiku z počátku řeší antibiotiky. Pokud je již stádium boreliózy v pokročení, jelikož jste zanedbali rané stádium, kdy jste se měli ukázat lékaři a podrobit léčbě, obyčejná antibiotika již nezaberou.

S touto nemocí můžete dále dojít až k zápalu mozkových blan, dokonce i ke smrti, proto nepodceňujte ochranu v podobě repelentů, dále pravidelnou údržbu zahrady a pravidelnou kontrolu těla. Totéž platí i pro zvířecí mazlíčky, kteří s námi žijí v domácnosti a pohybují se venku.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button