KrásaPřírodní léčbaZdraví

Zázračné účinky soli v kosmetice a domácnosti

Sůl je dobře známá pro své blahodárné účinky, a to nejen v kuchyni. Mnozí si v ní máčí nohy, ale jsou i další způsoby, jak sůl použít.

Co třeba péče o vaše vlasy? Pokud jsou mastné, přidejte sůl do vašeho obyčejného šamponu. Hlavu si umyjte, jak jste zvyklí a rázem pocítíte pokles obvyklé mastnoty. Pokud potřebujete zvýšit svůj objem vlasů, tak smíchejte sůl s kondicionérem. Tuto směs zahřejte a poté vmasírujte do svých vlasů. Nechte působit dvacet minut.

soli

 

Mix soli s mýdlem nebo čistícím krémem zase pomáhá na pleť. Jemně tuto směs vetřete do pokožky a opláchněte teplou vodou. Pomůže vám to udržet hladinu adekvátní vlhkosti pokožky a odstranit staré odumřelé kožní buňky.

Péče o unavené nohy, které nás nesou celý den, vyžaduje směs olivového oleje a soli. Takto bojujete proti bolesti, únavě, potu a vysušování pokožky na nohou. Dvakrát týdně tuto směs aplikujte na suchou kůži na nohou a již brzy uvidíte rozdíl. Přidat můžete také esenciální vonný olej dle vlastního výběru.

Sůl také umí zmírnit modřiny. Ty jsou neatraktivní a dlouho viditelné. Smíchejte tedy dvě lžíce soli s vodou a potřete si touto směsí postižená místa.

Bolí vás hlava? Do vany si tedy vysypejte sůl. Ta pomůže uvolnit svaly a napětí a pomáhá při bolestech hlavy.

Nakonec i vydrhnout koupelnu lze právě solí, kterou smícháte v poměru 1:1 s tekutým mýdlem, a takto snadno vyčistíte dlaždice a jiné povrchy.

Pokud máte třísku, vetřete na tuto ránu sůl, která zvláční vaši pokožku a třísku dostane blíže k povrchu. Poté ji půjde snadno dostat ven pinzetou.

Potřebujete usnout a nejde to? Naložte se do vany se třemi až čtyřmi lžícemi soli. Užijete si relax a vaše svaly se uvolní. Sůl funguje jako elixír spánku.

Máte kocovinu? Jedna lžička soli se sklenicí vody to vyřeší. Tuto směs je třeba vypít pro navrácení minerálů v těle zpět do rovnováhy.

Solí vyčistíte i myčku – stačí ji dát trochu do klasického programu mytí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button