HubnutíPřírodní léčbaZdraví

Zachraňte svá játra s těmito 10 detoxikačními potravinami!

Existuje pravděpodobně na tisíce detoxikačních diet a nejrůznějších plánů na internetu, ale většina z nich opomíjí lidem sdělovat, co mají přesně jíst nebo čemu se vyhnout. I když tedy mohou být efektivní, jsou špatně prezentovány. My vám teď ukážeme top 10 potravin, které vám mohou pomoci očistit játra od chemických látek a škodlivých toxinů.

Játra jsou mimořádně důležitý orgán v lidském těle a v detoxikaci hrají významnou roli – odstraňují toxiny z lidského těla. Je také nutno zmínit, že byste se při detoxu neměli stresovat.

Pojďme si nyní zopakovat ústřední funkce jater, ať víte, co všechno mají na starost

  • Játra produkují bílkoviny, které jsou nesmírně důležité pro krevní plazmu
  • Játra produkují žluč a ta pomáhá odstranit toxický odpad a odbourává tuk v tenkém střevě
  • Játra produkují cholesterol a bílkoviny, které jsou zodpovědné za transport tukových buněk po celém těle
  • Játra přeměňují glukózu na glykogen, který tělo využívá pro energii
  • Regulace aminokyselin
  • Zpracování hemoglobinu
  • Játra převádí amoniak na močovinu, protože amoniak může být jedovatý
  • Eliminuje drogy a jiné škodlivé toxiny z krve
  • Pomáhá při regulaci srážení krve
  • Játra brání tělo před infekcemi a jsou zodpovědné za odstranění bakterií z krevního oběhu

Zde jste si přečetli o 10 funkcích jater a teď už se budeme věnovat těm potravinám. Tento seznam je velmi užitečný pro ty z vás, kteří chtějí játra očistit tím nejlepším způsobem.

Top 10 jaterních čistících potravin

Česnek

Šťáva z česneku je velmi účinná při detoxikaci jater. Jedná se o super zdravou zeleninu, jenž má tu schopnost aktivovat jaterní enzymy. Na základě toho se z těla vyloučí jedovaté toxiny z těla. Česnek obsahuje allicin a selen – dvě mocné složky nebo také přírodní posilovače, jak chcete. Mnoho různých studií prokázalo silný antibakteriální, antivirový, protizánětlivý a protirakovinný účinek.

Grapefruit

Grapefruit obsahuje vysoké množství vitamínu C a antioxidantů. Tento druh pozoruhodného ovoce zvyšuje přirozené čistící procesy v játrech. Stačí jen ráno vypít jednu sklenici grapefruitového džusu a stimulujete tím produkci detoxikačních enzymů. Ty mají rozhodující úlohu pro odplavování karcinogenních látek a dalších chemikálií.

Řepa a mrkev

Lidé používají řepu jako afrodiziakum stovky let. Obsahuje vysoké množství boru – sloučeniny, která je přímo propojena s produkcí pohlavních hormonů. Přichází důležitá otázka: „Jak řepa a mrkev očistí vaše játra?“ Obsahují nálož beta-karotenu a ten je pro játra velmi účinným spouštěčem detoxikace.

Zelený čaj

Zelený čaj je jedním z nejcennějších jaterních nápojů. Je to proto, že zelený čaj je plný antioxidantů – nejdůležitější jsou katechiny. Tyto sloučeniny mohou zlepšovat funkci jater a poskytují i další zdravotní výhody.

Listová zelenina

Měli byste jíst hodně syrové zeleniny, protože je nadopovaná zdravými živinami. Navíc je tu chlorofyl – ten je pro naše zdraví úžasný. Listová zelenina je nejlepší přirozený způsob, jak odstranit všechny škodlivé toxiny a chemikálie z krevního oběhu. Tato zelenina může také pomoci neutralizovat těžké kovy, chemikálie a jiné pesticidy. Jezte zeleninu každý den, protože vám nabídne silný ochranný mechanismus pro játra a výrazně zlepší jejich funkce.

Poznámka: Zeleninu zelených barev je také potřeba střídat s jinými druhy. Po čtyřech dnech té stejné jí vaše tělo nebude absorbovat tolik, jako na začátku.

Avokádo

Málokdo ví, že konzumace avokáda každý den, přinese řadu výhod. Avokádo je zdravé, plné živin a glutathionu – sloučenina, která podporuje detoxikaci jater.

Jablka

Jablka obsahují vysoké množství přírodní vlákniny, známé jako pektiny. Vaše tělo toho může využít ve svůj prospěch. Když budete jíst hodně jablek okamžitě si všimnete jejich léčivých účinků. Kdo jablka moc nevyhledává, měl by se pokusit sníst alespoň jedno jablko denně. Odstraňuje z těla chemické látky a pesticidy.

Olivový olej

Používejte extra panenský nebo olivový olej lisovaný za studena. Olivový olej je nejlepším zdrojem lipidové báze, která v závěru pomáhá odstraňovat toxiny. Olivový olej by se neměl příliš zahřívat, na to pozor. Nejlepší je studený v salátových mísách. Snižuje zátěž jater.

Citróny a limety

Existuje milion článků na internetu a všichni říkají, že byste měli vypít sklenici teplé vody se šťávou z poloviny citronu. A je to pravda! Citrónová šťáva spouští nervovou i hormonální aktivitu jater a trávicího systému. Kdo má „pomalá“ střeva, rozhodně je tím rozhýbe. Začněte svůj den s jednou sklenicí citrónové vody. Vylepšíte si tak stav imunity a urychlíte metabolismus, což vám pomůže i zhubnout.

Kurkuma

Tato super bylina vlastní mnoho zdravotních benefitů: je skvělá pro vaši pokožku a vlasy. Zapadá do našeho seznamu, protože taktéž odstraňuje škodlivé látky z těla. Kurkuma je plná živin, které pomáhají vašemu tělu v boji proti buněčné smrti a celkově zlepšit zdravotní stav. Kurkuma je velmi užitečný protizánětlivý nástroj. Pro účely detoxikace použijte šťávu z čerstvého kořene.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button