Zdraví

Zabraňte poškození tepen a zjistěte, jaký by měl být váš krevní tlak

Vysoký krevní tlak je opravdové riziko. Zejména pak u starších osob. Poškozuje tepny v srdci, ledvinách a vůbec po celém těle, což dále vede k srdečnímu infarktu, mrtvici, selhání ledvin a dalším zdravotním potížím, které vás mohou dostat hranici života a smrti. Přesně tohle je důvod, proč mnozí lékaři doporučují doslova agresivní kroky ke snížení krevního tlaku.

Jak se vysoký krevní tlak diagnostikuje?

Váš lékař získá přesný obraz vašeho krevního tlaku a rovněž zmapuje jeho vývoj v průběhu času. Od věku dvaceti let se doporučuje pravidelné vyšetření krevního tlaku v rámci pravidelných zdravotních návštěv jednou za dva roky, zejména, je-li váš krevní tlak nižší než 120/80. Nižší krevní tlak je obvyklé mít pouze během spánku, rovněž je dobré, pokud se takto udrží během stresu nebo cvičení, což ale v praxi není téměř možné.

Pokud je váš tlak vyšší než je obvyklé, neznamená to že jde o trvalý jev. Pokud však stagnuje trvale na hodnotách nad 140/90, je třeba razantně změnit životní styl (včetně stravy i psychické zátěže), a nechat si předepsat adekvátní medikamenty. Hodnota od 180 nahoru pak vyžaduje okamžitý lékařský zásah. Níže již můžete shlédnout tabulku, ve které je uvedený ideální tlak podle vašeho věku.

krevni tlak

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button