HubnutíZdraví

Vyčistěte svůj organismus od škodlivých látek

Detoxikace – očista organismu, patří mezi starobylé metody. Jejím cílem je ulevit tělu a zbavit jej škodlivých látek, které se v něm ukládají. Procesy přirozené detoxikace se v těle odehrávají samovolně a průběžně. Zajišťují je některé orgány či soustavy. Patří mezi ně především střeva, játra a ledviny. U přetíženého organismu však nemusí fungovat přirozená detoxikace správně, tělo se nedokáže samo zbavit škodlivých toxinů a může se objevit celá řada zdravotních obtíží. Toxiny se do těla dostávají z vnějšího okolí nebo z nevhodné stravy. Největší obtíže má organismus s detoxikací po zimním čase. To se zaměřujeme na stravu tučnější, tělu chybí sluneční paprsky a také pohybu mu nedopřáváme tolik, kolik by potřebovalo. Kromě toho postrádá vitamíny a vlákninu z čerstvého ovoce a zeleniny. Mezi další příčiny přetížení organismu patří také sedavé zaměstnání, stres, špatný spánek, alkohol a kouření.

Příznaky nefungující přirozené detoxikace

Nedostatečná detoxikace těla zpočátku nemusí mít žádné zvláštní příznaky a my si ani neuvědomíme, že není něco v pořádku. Mezi první příznaky může patřit únava nebo bolesti hlavy. Ty si však se zanešeným organismem ani spojovat nemusíme. Později se mohou objevit obtíže se zažíváním, rýma nebo zvýšená teplota. Tyto příznaky bychom již neměli přehlížet, zvláště v případě, že jimi netrpíme pravidelně.

Jak podpořit detoxikaci?

Především je potřeba upravit životosprávu, hlavně pak stravu. Do jídelníčku zařadíme větší množství zeleniny, ovoce a potravin bohatých na vlákninu. Zapomínat nesmíme ani na dostatečný pitný režim, vhodnou volbou jsou detoxikační bylinné čaje nebo čaj zelený. Také čerstvé ovocné a zeleninové šťávy náš organismus ocení. Pocení, a tím i vylučování škodlivin z těla, podpoří sauna, relaxaci zase třeba jóga. Toto vše jsou možnosti dlouhodobějšího charakteru.

Nevhodné potraviny pro období detoxikace

Vzhledem k tomu, že detoxikace má našemu organismu především ulehčit, je potřeba se vyhnout produktům s obsahem cukru, uzeninám, masu vepřovému, hovězímu a zvěřině, mléku, alkoholu a potravinám konzervovaným.

Doplňky stravy

Do jídelníčku můžeme zařadit detoxikační bylinné čaje, Chlorellu, Spirulinu nebo šťávu z Aloe Vera. Důležité jsou také antioxidanty. Ty nabízí zelený čaj, vitamíny, zelený ječmen, rakytník nebo některé bylinky podporující přirozenou očistu organismu. Mezi ně patří máta peprná s účinky mírně projímavými, kopřiva zase pomůže s očistou těla, ostropestřec podporuje činnost jater, pampeliška pomáhá upravovat trávení a má příznivý vliv na celkovou očistu těla. Kromě toho působí močopudně a pomáhá snižovat vysokou hladinu cholesterolu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button