Tiskové zprávy

Výběr nového běžeckého pásu: Tyto parametry je třeba brát v potaz

Hodláte pro sebe a vlastní zdraví něco udělat? Pokud ano, pak zcela jistě uvažujete o aktivitách, které byste mohli provozovat. Mnohé se bohužel vzhledem k počasí omezují na interiér domu nebo bytu. V současné době naštěstí není problém koupit pomůcky, díky kterým si pohyb dokonale užijete, změříte samotný výkon a budete se cítit skvěle. Typickým příkladem je třeba běžecký pás. Právě na aspekty správné volby tohoto zařízení se podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích.

Rám v hlavní roli

Velmi důležitou součástí běžeckého pásu je bezesporu jeho rám. U něj byste měli sledovat jeho doporučované zatížení. To se samozřejmě odvíjí od tělesné hmotnosti a výšky člověka, který na pásu cvičí. Rám by měl být také maximálně ergonomický a zapomenout nelze ani na jeho designové provedení. Běžecký pás do bytu musí zkrátka sednout. Určitě si dejte pozor i na maximální povolenou hmotnost. Ta musí přesahovat hmotnost nejtěžšího člověka, který bude pás používat.  

Plocha pro běh

U běžecké plochy je zapotřebí brát v potaz zejména její délku a šířku. Podívejte se také na to, jaké má běžecký pás nastavení sklonu. Dokážete tak dokonale simulovat běh na rovině, do kopce a z kopce. Důležité je i odpružení. Jestliže budete mít doma pás s poněkud kratší běžeckou plochou, pak jej budete využívat spíše k pomalejší chůzi a lehkému běhu. Na rychlé běhání už vybírejte modely mající delší běžeckou plochu. Šířka by se optimálně měla pohybovat nad 46 cm.

Motor, jímž běžecký pás disponuje

Soustředit byste se měli také na výkon motoru. Pozor na minimální a maximální rychlost pásu. Standardně se pohybuje od 0,8 do 25 km/h. Měl by být plynule regulován. Nezapomeňte si zkontrolovat i nejrůznější funkce, jako jsou měření rychlosti, absolvovaných kilometrů, spálené kalorie a podobně. Ostatně tyto funkce mají i klasické kola či elektrokola nebo jiné trenažéry. 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button