Existuje více forem hořčíku. Pokud jej konzumujete v rámci vitamínů také vy, přečtěte si informace, které vás možná překvapí.
Existují lepší i horší alternativy hořčíku. Přečtete si je na obalu produktu dané firmy. Ty nejlepší verze jsou:
- Magnesium citrate, který je levný a snadno se vstřebává. Kyselina citrónová však působí jako projímadlo. Tato verze hořčíku je tak perfektní pro osoby se zácpou a s problémy s tlustým střevem. Pokud máte pravidelnou, ne-li příliš častou stolici, této verzi hořčíku se vyhněte obloukem.
- Magnesium taurate je zase výtečný pro osoby, trpící kardiovaskulárními onemocněními. Tato verze hořčíku zabraňuje arytmii a chrání srdce před poškozením způsobeným infarktem myokardu. Magnesium taurate se snadno vstřebává a nemá projímavé účinky.
- Magnesium malate je zase nejlepší volbou pro osoby, které trpí únavou.
- Magnesium glycinate je hořčíkem nejvíce dostupným a bez projímavých účinků.
- Magnesium chloride je zase alternativou s pouhými dvanácti procenty obsahu hořčíku. Zlepšuje funkci našich ledvin a látkové výměny.
- Magnesium carbonate ocení zase osoby, které trpí poruchami trávení a přebytkem žaludečních šťáv.
Naopak mezi nejhorší alternativy magnesia patří:
- Magnesium oxide – tuto alternativu s oblibou nabízejí lékárny. Tento hořčík se však špatně absorbuje.
- Magnesium sulfate – sice pomáhá při zácpě, ale obsahuje malé množství hořčíku.
- Magnesium glutamate a aspartate – těmto složkám se vyhněte. Aspartam je umělým sladidlem, u obou se pak jedná o neurotoxické sloučeniny.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.