Jídlo a receptyZdraví

Víte, co nadýmání vypovídá o vašem zdraví?

Větry jsou známkou našeho zdraví, ač to může znít sebenechutněji. Toto, na veřejnosti neoblíbené téma, vypovídá o tom, jak se stravujeme, ale také, jak pracuje náš organismus. Za páchnoucí plyny může zejména květák, dále brokolice, růžičková kapusta, ale dokonce i mandle.

Jakých potravin dále je vhodné se vyhnout, zejména pokud se stravujeme ve společnosti? Jsou to například potraviny s vysokým složením síry, což je maso, anebo také vejce. Na druhou stranu právě potraviny, které způsobují nepříjemný zápach v podobě větrů, jsou paradoxně potraviny, které nám pomáhají dostat z těla mikroby.

Každý člověk trpí plny průměrně čtrnáctkrát za den. Že se vám to ani nezdá? Na svědomí to mají bakterie, které se mísí s požitým vzduchem a plynem, a právě nevábné větry jsou nakonec zdravou známkou našeho správně pracujícího organismu.

Laktóza

Opomenout zde však nelze problematiku nesnášenlivosti laktózy, protože některé osoby mohou hůře zpracovávat mléčné výrobky, načež trpí na bolestivá nadýmání, anebo průjem. Přesně toto je známkou alergie na laktózu, kterou tělo dlouho tráví a vylučuje v rozpětí až několika hodin, což se může projevovat zelenou stolicí. Pokud však evidujete nevábné aroma svých větrů, může jít také o upozornění na syndrom dráždivého tračníku, celiakii, či dokonce na nějakou infekci.

Plyny o frekvenci vyšší než dvacetkrát denně jsou známkou nadměrného absorbování vzduchu do vašich orgánů. Nejste ohroženi na svém zdraví, či dokonce na životě, ale dá se tomu zamezit. Viníkem je zejména nadměrná konzumace kávy či sacharidů, ale také potravin, které neumí naše tělo okamžitě strávit. Může však jít dokonce i o zdravou vegetariánskou stravu. Dbejte tedy na pokyny, jako je pomalé stravování, pravidelné dýchání během stravování, žáden spěch, díky kterému by se vzduch do vašeho těla dostával rychleji. Podstatné je také omezit hovězí a vepřové maso, které obsahuje vysoký podíl síry. Orientujte se radě na kuřecí a rybí maso, a především pořádně přežvykujte. Namísto brambor pak zvolte zeleninu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button