Zdraví

Víte, jaký byste měli mít krevní tlak?

O krevním tlaku víme všichni. Ne každý však ví, jaká hodnota krevního tlaku je v normálu. Vysoký krevní tlak pak představuje riziko, zejména pak pro starší osoby. Poškozuje totiž tepny v srdci a ledvinách, což dále vede k srdečnímu infarktu, mrtvici nebo k selhání ledvin a dalším zdravotním potížím, které ohrožují život. Právě proto je třeba dbát na snížení krevního tlaku, pokud naopak netrpíte nízkým krevním tlakem.

Hodnoty krevního tlaku

Od dvaceti let věku člověka se doporučují pravidelná vyšetření krevního tlaku, a to v rámci pravidelných návštěv u obvodního lékaře. Doporučuje se alespoň jednou za dva roky, a to zejména, pokud je váš krevní tlak nižší než 120/80. Nižší krevní tlak je obvyklý pouze v době spánku. Perfektní by byl i v období prožívání stresu nebo během cvičení, bohužel praxe je jiná.

Pokud váš krevní tlak trvale stagnuje na hodnotě nad 140/90, je třeba razantně změnit životní styl. Ať už je to strava, stres, fyzická zátěž apod. Rovněž je třeba, nechat si předepsat medikamenty. Pokud disponujete hodnotami nad 180, je třeba okamžitě vyhledat lékaře.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button