Jídlo a recepty

Víte, jaké výhody nám přináší RAW strava?

RAW strava je alternativní způsob stravování, který si nachází stále více příznivců.

Vychází z předpokladu, že tepelnou úpravou ztrácejí potraviny své výživové hodnoty. Při vyšších teplotách (přes 40ºC) dochází k ničení enzymů a důležitých živin. Mezi nejdůležitější myšlenky RAW stravy patří konzumace potravin v co nejpřirozenější formě.

Výhody

RAW strava nabízí pestrý jídelníček, který našemu tělu dodá všechny důležité a potřebné látky. Podporuje očistu organismu, který tak může lépe fungovat. Konzumace syrové stravy pozitivně ovlivňuje naše tělo. Čerstvé ovoce a zelenina mají vysoký obsah vody, která tělo hydratuje a osvěží. Pozitivně se to projevuje na pleti, která je svěží a čistější. Vitamíny a minerály posilují imunitu, vláknina podporuje čištění trávicího traktu. Bílkoviny (proteiny) poskytují tělu energii a základní materiál pro stavbu tělesných tkání. Nejvíce jsou obsaženy v semínkách, oříšcích a zelené listové zelenině.

RAW strava obsahuje méně tuků, cholesterolu a sodíku. Pro přípravu pokrmů se nepoužívají cukry ani jiná dochucovadla. Je vhodná při redukci hmotnosti.

Důležitá je i enzymatická aktivita. Enzymy jsou katalyzátory všech procesů, které v našem těle probíhají. Zajišťují vstřebávání a využívání všech tělu potřebných látek.

Typické potraviny

Největší část jídelníčku tvoří čerstvé ovoce a zelenina, saláty, semínka, ořechy, luštěniny, obiloviny, mořské řasy, klíčky, bylinky, kokosové mléko, oleje (kokosový, konopný, olivový, přírodní sladidla (javorový sirup, stévie, palmový cukr, agávový cukr) a RAW sušené plody. Jedná se tedy především o potraviny rostlinné, bez zbytečných tepelných úprav.

Příprava pokrmů probíhá pomocí mixování, klíčení a sušení. V konečné fázi pokrmy vypadají stejně, jako kterékoli běžné jídlo. Rozdíl je však ve složení.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button