Spolupráce

Víte, jak se projevuje hypoxie? Máme pro vás tipy, jak ji odhalit

Hypoxémie je stav, kdy je v krvi nízký obsah kyslíku, což zároveň ovlivňuje obsah kyslíku v tkáních (hypoxie). Nedostatek kyslíku v krvi vede k poškození mozku, jater a ostatních orgánů v těle. Nedostatek kyslíku může vést k anoxii, což je situace, kdy v tkáních nezbyl žádný kyslík.

Hypoxie ovlivňuje celé tělo. Důležité je zmínit to, že existuje také tkáňová hypoxie, což je stav, kdy je zraněn pouze určitý orgán.

Symptomy hypoxie

  • modrá/tmavě červená pokožka
  • bolesti hlavy
  • zmatenost
  • zrychlené bušení srdce
  • abnormálně rychlé dýchání
  • tunelové vidění
  • modrající končetiny/rty
  • závratě, které přechází do mdlob
  • dušnost – pocit nedostatečného přísunu vzduchu

Příčiny vzniku

Příčiny mohou být způsobené různými faktory. Vznik se nejčastěji připisuje plicnímu onemocnění, astmatu nebo zánětům. Frekventovaný kašel situaci ztěžuje, protože pacient vykašle více vzduchu, než ho přijme. Dušnost způsobují zúžené dýchací cesty, které nejsou schopné zajistit dostatek vzduchu. 

Edém plic, bronchitida, CHOPN (chronická plicní obstrukční nemoc), emfyzém jsou plicní onemocnění, která také způsobují hypoxii. Mezi další další příčiny se řadí anémie, nebo srdeční onemocnění.

Léčba

Nejdůležitější krok je dopravit do těla dostatek kyslíku. K tomu jsou určené kyslíkové oxygenerátory, pomocí nichž se do těla dostane správná koncentrace kyslíku. Oxygenerátor (kyslíkový koncentrátor) má snadné ovládání, takže jej můžete používat i doma bez nutnosti hospitalizace.

Dalším krokem je odhalení toho, co hypoxii vyvolává. Při astmatu nebo zánětu na plicích se používají steroidy či antibiotiky. Nezapomeňte ani na prevenci – eliminace astmatických záchvatů, aktivní zdravý život a pravidelné braní léčiv.

Kde si zapůjčit oxygenerátor?

Přejete si správně dýchat? Půjčte si oxygenerátor. Díky zvýšenému množství kyslíku si zlepšíte kvalitu života. Máme pro vás připravené statické i přenosné oxygenátory.

Doprava po Praze je při pronájmu nad 14 dní zdarma. Pokud si pro kyslíkový koncentrátor dojedete do naší prodejny v Praze 4, máte to bez poplatků. Do ostatních koutů České republiky stojí doprava 250 Kč.

Cena zapůjčení je u nás nastavena již od 70 Kč/den. Nabízíme také veškeré příslušenství. 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button