Tiskové zprávy

Staňte se úspěšným pěstitelem zeleniny. Takto získáte skvělou odrůdu rajčat, okurek i paprik

Pěstování vlastní zeleniny je dnes moderní. Pouští se do něj tedy často i začátečníci, kteří se zahradničením nemají mnoho zkušeností. A výsledky nejsou logicky vždy nejlepší. Pokud i vy patříte k těm, kteří chtějí těch svých pár metrů na zahradě využít na maximum, inspirujte se těmito tipy, jak mít co nejlepší úrodu rajčat, paprik nebo okurek.

Nespěchejte

Všechny tyto plodiny si můžete snadno vypěstovat ze semínka. Proces klíčení a růstu nových výhonků však musí probíhat doma, v teple a pod přísným dohledem. Rozhodně tedy nespěchejte s vysazováním rostlinek ven. Nejdříve se vyplatí zasadit je ven v polovině května, když už je jistota, že nepřijdou mrazy a že sazeničky zesílily. Náchylná jsou zejména rajčata, která nemají zimu ráda.

S vodou nešetřete

Během letní sezony je třeba myslet na vydatnou zálivku. Hlavně rajčata a okurky jsou hodně žíznivé – vždyť jejich plody jsou z velké části tvořeny právě vodou. Nepodceňuje ani odstraňování plevele, který jinak mladým rostlinám rychle bere živiny.

Pokud jste se vrhli i na pěstování paprik, myslete na to, že mají hodně mělké kořeny a mohou snadno vyschnout. Je také třeba pamatovat na to, že kvůli nárokům na živiny se papriky nemají minimálně pět let sázet na stejné místo. Pokud si troufáte, můžete zkusit zasadit i semena chilli. Možná se vám podaří vypěstovat pěkně pálivé papričky, které můžete konzumovat přímo, nebo si je usušit na koření.

Jde to i na balkoně

Pokud zahrádku nemáte, nemusíte smutnit. Keříková rajčata nebo papriky lze pěstovat i na balkoně. Podle některých nadšenců se v truhlíku dá vypěstovat i kořenová zelenina, ale to nedoporučujeme. Vyplatí se soustředit spíše na menší odrůdy rajčat, paprik nebo třeba i jahod.

Kde koupit semena

Nejdůležitější však je, mít kvalitní semena, která vám vyklíčí. Je dobré spolehnout se na osvědčené prodejce jako jsou Semena.cz. Najdete zde široký výběr odrůd, takže si vybere skutečně i ten nejnáročnější zahradník.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button