Zdraví

Účinky Matcha čaje

Snad již není nikdo, kdo by neznal brčálově zelený hit moderních restaurací. Jedná se o organický zelený čaj, který se v minulosti popíjel zejména v rámci japonského čajového obřadu. Dnes se tato móda navrací zpět. Zejména poté, jak se zjistilo, k čemu je tento silný čaj dobrý…

Jemně mletý a více než devět set let starý. Buddhisti Matchu znají v rámci svých rituálů a právoplatně si tohoto čaje váží. K čemu je Matcha čaj dobrý? Tak například zlepšuje náš metabolismus. Dále má vliv na naši koncentraci, která s věkem uvadá. Od devátého století byl navíc tento čaj v Číně užíván na různá onemocnění. Připravoval se z dospělých listů šlechtěných rostlin, které nesměly přijít do styku se světlem. zajímavostí je okolo této rostliny více než dost.

Originální způsob pěstování Matchy má za následek tmavě zelené listy rostliny, přičemž je tato barva stěžejní pro své typické léčebné účinky.

Matcha tak dále obsahuje vitamín A, B, C, E, K a stopové prvky. Kromě toho působí jako antioxidant a přítomné aminokyseliny se postarají také o zvýšení vaší aktivity a zlepšení vašeho metabolismu. Stanete se tudíž odolnější vůči neduhům počasí, ale také okolním virům.

Pokračujeme dále – Matcha je kofeinovou bombou – zbavíte se tak závislosti na kávě. Dále tento čaj očistí váš organismus, který je běžně denně zanesen nevhodnými potravinami a nápoji. Matcha obsahuje chlorofyl, který figuruje jako prevence před toxiny. ty umí dostat stěnami tlustého střeva ven.

Dále je matcha perfektní prevencí proti rakovině, a to díky polyfenolům. Ty rovněž zamezují šíření maligních rakovinných buněk a redukují riziko rozvoje nejrůznějších druhů rakoviny, jako je například rakovina močového měchýře, tlustého střeva, či dokonce i konečníku.

Tento čaj rovněž umí spalovat kalorie. A to až čtyřikrát rychleji, přičemž nezpůsobuje vedlejší účinky, jako je například zvýšená srdeční frekvence či krevní tlak.

A nakonec se Matcha pyšní vysokým obsahem antioxidantů, které zlepší stav vaší pleti, a zároveň vám pomůže vyhnout se mnoha nemocem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button