Zdraví

Tyto signály vás varují před vysokou hladinou cukru v krvi

Přílišná konzumace cukru má za následek nadváhu, zvyšuje riziko vzniku srdečních onemocnění, negativně ovlivňuje pokožku a má za následek předčasné stárnutí. Nadměrná hladina cukru v těle se dá poznat podle celé řady příznaků. Podívejte se na některé z nich.

Zhoršující se zdraví dutiny ústní

V dutině ústní se nachází velké množství bakterií a cukr je podporuje v přežití. Bakterie zvyšují šanci na vyšší kazivost zubů nebo na problémy, které souvisejí s dásněmi. Mění hladinu pH a tím zvyšují riziko vzniku zubního kazu.

Změny nálad

Vyšší hladina cukru v krvi může způsobovat změny nálad. Můžete se cítit rozrušení nebo dokonce zoufalí. Konzumace vyššího množství cukru zvyšuje hladinu inzulínu a glukózy a ty mají vliv na náš mozek. Objevuje se neklid, úzkost nebo zoufalství.

nálada

Kožní obtíže

Konzumace potravin s vysokým obsahem cukru má přímý dopad na naši pokožku. Cukr podporuje záněty a jeho nadbytek může být příčinou celé řady kožních obtíží. Jedná se o akné, tmavé kruhy vytvářející se kolem očí nebo pupínky. Nadměrná hladina cukru v krvi urychluje stárnutí buněk.

Častější onemocnění

Jedním ze signálů, že ve vašem těle je větší množství cukru, jsou sklony k častějšímu onemocnění. Hladina cukru ovlivňuje imunitní systém. Více cukru jej oslabuje. Tělo uvolňuje jen malé množství protilátek a je tak náchylnější i k základním druhům infekcí nebo k nachlazení. Zvýšená hladina cukru navíc omezuje hojící procesy.

Zhoršující se paměť

Pokud se glukóza dostává do mozkových buněk, může být příčinou zhoršující se paměti. Také může ovlivňovat úroveň soustředění. Kromě toho lidé, kteří konzumují nadměrné množství cukru, mají horší rozhodovací schopnosti.

Nízká energetická hladina

Cukr našemu tělu nic nedá. Jeho konzumací tělu nedodáme žádnou výživu. Kromě toho může podporovat ztrátu kalorií a energie.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button