Toto onemocnění má na svědomí náš imunitní systém, jehož proces obnovy buněk kůže nás může zrazovat a buňky poté vzrostou na povrch kůže. Tento proces obvykle trvá asi jeden měsíc, ale při lupénce se zrychluje a buňky se v kvantech hromadí na povrchu kůže. Dobrou zprávou je, že toto onemocnění není nakažlivé, nicméně pro postižené osoby se nejedná o nic příjemného ani estetického…
Špatnou zprávou rovněž je, že ač existuje mnoho alternativ k léčbě, vždy mají vedlejší účinky.
Je důležitý vitamín D?
Zkontrolujte si hladinu vitamínu D. Zjistilo se, že vitamín D je v prevenci autoimunitních onemocnění velmi důležitý. Ošetření vitamínem D inhibuje zánětlivou reakci, vždy byste se měli snažit udržet optimální hladinu vitamínu D. Denní hodnota by měla být 50-70 mg. A právě tato hodnota pomáhá při léčbě samotné lupénky.
Jak zvýšit hladinu vitamínu D?
Dostatečné množství vitamínu D pomůže vašemu tělu udržet také zdravou hladinu vápníku a fosforu, aby vaše kosti byly zdravé. Již při pobytu na slunci můžete hladinu vitamínu D zvýšit, ovšem pozor na případný úžeh, který by váš stav ještě zhoršil.
Rovněž existují mléka a krémy s vitamínem D. Ty se aplikují přímo na postiženou oblast. UVB fototerapie je dalším způsobem, jak léčit lupénku. Vitamín D však v každém případě kombinujte s K2 a hořčíkem. Nezapomeňte také, že nedostatek vitamínu D vede k mnoha dalším onemocněním, jako jsou deprese, kardiovaskulární choroby, hypertenze, autoimunitní onemocnění nebo poruchy kostí.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.