Přírodní léčba

Třezalka tečkovaná: účinný bojovník proti plísni a depresím

Už jste se setkali s třezalkou tečkovanou? Léčivý účinek třezalky tečkované je přičítán aktivní látce hypericinu, který je zodpovědný za protizánětlivé, zklidňující a regenerační účinky rostliny.

637px-Hypericum_perforatumOlej třezalky tečkované je považován za velmi účinný nejen na uklidnění, ale dokonce úspěšně léčí různé kožní problémy, jako je akné, jizvy, spálení od slunce či mírné deprese a gynekologické poruchy. Samotná třezalka tečkovaná se sklízí od poloviny června do srpna, ale lze ji také zakoupit v mnoha obchodech se zdravou výživou.

Pomáhá proti depresi, nespavosti a zmírňuje příznaky menopauzy

Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum) je dobře známá léčivá rostlina v lidovém léčitelství a je často používaná pro nemoci jater, žlučových cest či vysokou horečku. Třezalka byla hodně zkoumaná také vzhledem ke svému účinku na deprese. Klinické studie potvrdily vliv třezalky na depresivní nálady i střední deprese. Její antidepresivní účinky mohou být zpozorovány již po dvou týdnech používání.

Kromě toho snižuje pocit vyčerpanosti, únavy a letargie. Pomáhá s nepodloženými obavami a poruchami spánku. Úspěšně se používá u dětí a mladých lidí, kteří mají potíže se spánkem a koncentrací. Také se doporučuje pro ženy v menopauze. Může se používat jako čaj i tinktury k léčbě deprese.

Jak udělat tinkturu proti depresi:

  • Nalijte 100 ml 70% alkoholu na 20 g čerstvě sušených květin
  • Nechte v klidu odležet nejméně po dobu dvou týdnů
  • Dejte 20 až 30 kapek do půl sklenice vody a užívejte dvakrát až třikrát za den
  • Tinktura by měla trvat čtyři až šest týdnů

Čaj proti depresi:

  • Dejte jednu až dvě čajové lžičky sušené třezalky tečkované do horké vody na 10 minut
  • Pijte jeden šálek tohoto čaje každé ráno a večer
  • Pijte čaj po dobu čtyř až šesti týdnů
  • Těhotné ženy by tento čaj pít neměly

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button