Zdraví

Třešňové listy jako silný medikament

Třešňové listy jsou bohaté na vitamíny A, C, E, kyselinu listovou, hořčík, železo a vlákninu, takže mohou být konzumovány v libovolném množství. Višně jsou zdrojem vitamínů a minerálních látek a mají blahodárný vliv na celý organismus.

listyTřešně obsahují pigment, kterého je více, než v borůvkách, jahodách či brusinkách. Rovněž beta-karotenu mají více, než třeba jahody a borůvky. Plody obsahují antioxidační melatonin, který je jedním z nejdůležitějších regulátorů srdečního rytmu a stárnutí. Toto ovoce je elixírem pro tělo a hraje důležitou roli v udržování krásné pokožky. Třešně pomáhají urychlit hojení po operaci, snižují zánět, bojují proti nespavosti. Jsou vynikající prevencí proti rakovině, především rakoviny tlustého střeva. Čerstvé třešně se uplatňují také při hubnutí. Pokud je konzumujete i chvíli po cvičení, zbaví vás únavy. Jíst je můžete čerstvé, mražené nebo sušené.

Připravit si však lze i čaj, který je dobrý i při infekcích močových cest, celulitidě, impotenci, onemocnění ledvin, ale poradí si i s chronickým kašlem. Zapomenout můžete také na lupy a otoky očních víček.

Léčba jater

Lžíce třešňových listů a lžíce drceného koriandru se spojí v hmoždíři. Již v hrnci se zalije třemi šálky horké vody a vaří se po dobu třiceti minut. Po ochlazení se přes síto přefiltruje. Dvě lžíce tohoto čaje se pak konzumují denně vždy po jídle. Léčba trvá jeden až dva měsíce.

Čaj proti hepatitidě A

Deset listů sušené třešně rozdrťte a dejte do hrnce spolu s 300 ml vody. Vařte asi třicet minut. Pijte čtvrt šálku třikrát denně.

Tinktura z listů třešní k léčbě impotence

Budete potřebovat dvacet těchto listů, které jemně rozdrtíte a dáte do sklenice. Zalijete 2 dcl lékařského 96% alkoholu, nádobu uzavřete a uchováte na dvacet dní. Dvakrát až třikrát denně ji však protřepejte, aby se ingredience smísily. Po dvaceti dnech je třeba tuto tinkturu přelít do nádoby s kapátkem. Dvě až tři kapky pak spojíte se sklenicí vody, kterou budete pít vždy po jídle.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button