Babské radyPřírodní léčbaZdraví

Trápí vás nadýmání? Vyzkoušejte tyto domácí prostředky

Nadýmání nám mnohdy způsobuje nepohodlí a nepříjemný pocit. Může být způsobeno přejídáním, konzumací nadýmavých potravin, požíváním alkoholu a u žen i menstruací. Jak se ho zbavit? Mohou pomoci některé domácí prostředky.

Nejčastější příčiny nadýmání

  • Konzumace některých druhů potravin – fazole, květák, brokolice, šumivé nápoje.
  • Špatné trávení
  • Zácpa
  • Některé léky
  • Laktózová intolerance
  • Některé zdravotní obtíže

Jak přirozeně bojovat proti nadýmání?

Způsobů je mnoho. Podívejte se na některé tipy.

Bylinné čaje

Mezi bylinky. Které pomáhají proti nadýmání patří máta. Antispasmodické a relaxační vlastnosti této bylinky pomáhají mírnit křeče a nadýmání. Další bylinkou je heřmánek. Ten nabízí uklidňující a relaxační účinky, které pomáhají proti plynatosti a nadýmání. Vyzkoušet můžete také semena fenyklu. Ta obsahují sloučeniny stragol, fenchon a anetol. Ty mají antispasmodické vlastnosti, které zmírňují nadýmání.

Jedlá soda

Připravte si lžičku jedlé sody, kterou rozmícháte ve sklenici teplé vody a vzniklý roztok vypijte.

Vařená dýně

Oloupejte dýni, nakrájejte ji na kostička a uvařte. Konzumujte teplou nebo studenou.

dýně

Zázvor

Oloupejte kousek kořene zázvoru a povařte jej ve vodě. Zázvor vyjměte, vodu nechte vychladnout a pijte studenou.

Teplá voda s citronem

Do sklenice teplé vody přidejte lžičku citronové šťávy. Můžete přidat i trochu medu. Citronová šťáva je přírodní diuretikum, které vykazuje laxativní vlastnosti.

Semínka kmínu

Do šálku horké vody vsypte lžičku kmínových semínek a nechte louhovat 10 minut. Následně slijte a můžete přidat i trochu medu. Kmín má antispasmodické vlastnosti, které pomáhají odstraňovat nadýmání.

Banány

Zařaďte je do vašeho jídelníčku. Obsahují vlákninu a draslík, která reguluje hladinu sodíku v těle.

Zelený čaj

Zelený čaj je přírodní diuretikum. Obsahuje velké množství antioxidantů. Podporuje vyšší výdej moči. Tím pomáhá tělu zbavit se nadýmání, ke kterému dochází v důsledku zadržování vody. Zelený čaj také zmírňuje hromadění plynů v těle a zažívací obtíže, které by mohly být příčinou nadýmání.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button