Zdraví

Trápí vás bolestivá menstruace? Tak následujte těchto 9 rad

Těch sedm dní v měsíci je peklo pro prakticky všechny dívky/ženy. N2které ženy prožívají mimořádně velkou bolest, která může způsobit, že se chtějí jenom schovat do klubíčka pod peřinu do konce tohoto rudého týdne. Menstruační bolesti nejsou žádný vtip.

Existují metody, jak zvládat menstruační bolest

Křeče přicházejí v rozličných formách. Bolesti mohou být únosné, střední, a zcela nesnesitelné. Během nesnesitelných křečí mnoho žen vyhledává pomoc léků. Léky jsou jen dočasným řešením. Existují metody, jak omezit menstruační bolesti a získat zpět vaši pravidelnou rutinu, menstruace nebo ne.

  1. Pravidelné cvičení

Správné cvičení je důležité pro každého. Když cvičíte, a zejména během menstruace, vždy mějte na paměti, že se musíte cítit pohodlně v tom, co děláte. Chůze je jedno z nejlepších cvičení, které můžete dělat. Choďte po dobu alespoň 20 minut. Ujistěte se, že se vždy správně potíte.

Když jste aktivní, vaše tělo uvolňuje dopamin, který je také známý jako hormon štěstí. Dopamin zvyšuje hladinu jiného hormonu serotoninu. Ten pomáhá v boji proti stresu a depresi. Cvičení pomáhá udržet zdravý metabolismus, který pomáhá snížit nebo zamezit menstruační bolesti. Dalším oblíbeným sportem kromě chůze je plavání.

  1. … vyhněte se však extrémním rutinám

Jednoduché cviky jsou nápomocné vůči zdravým menstruacím. Ale nekompromisní cviky mohou přinést přesně opačné výsledky. Při běhu, nebo extrémních aktivitách, vaše tělo přestane produkovat reprodukční hormony. To se smísí s faktem, že vaše tělo během těchto časů prochází stresem a potencionálně i nezdravým jídelníčkem. Extrémním cvičením zvyšujete šance na pozdržení menstruace s možností křečí. Je vždy nejlepší první konzultovat s doktore, než se vrhnete do nějakých extrémních cvičících rutin.

  1. Nestresujte

Příliš mnoho stresu ukládá nadmíru zbytečného tlaku na vaši mysl a tělo. Úzkost a deprese dohromady mohou být škodlivé, když se snažíte počít. Stres je přímo spojen s plodností. Hormon, který se zabývá plodností a menstruací je ten a tentýž. Když je tedy jedno z toho ovlivněné stresem, to druhé je automaticky také ovlivněno. Může to také vést ke křečím. Příště až pocítíte úzkost, zkuste meditovat nebo poslouchejte hudbu, abyste se zklidnili. Nebo dělejte něco, co shledáváte uvolňujícím.

  1. Berte vápník

Dívky a zejména ženy potřebují vápník, protože jak stárnou, mají větší šance, že budou trpět osteoporózou. Nastávající a kojící maminky potřebují vápník, aby předešly slabým kostem a zubním kazům. Je doporučené brát 1200 miligramů vápníku denně.

  1. Také potřebujete omega-3 mastné kyseliny

Kromě vápníku, pokud se vašemu tělu dostává dostatečného množství omega-3, tak to pomůže snížit menstruační bolesti. Proč? Je to proto, že mastné kyseliny jsou důležité pro prevenci frekventovaných menstruačních symptomů. To znamená, že pravidelný příjem omega-3 může doopravdy pomoci překonat křeče. Můžete brát omega-3 pilulky, nebo volit více přírodnější druh, který se nachází v ořechách, rybách a avokádu.

  1. Pijte dostatek vody

H2O je smrtelně důležité pro náš metabolismus. Voda je také důležitá pro snížení nadměrného příjmu jídla. Pití tekutin pomáhá udržet vaše tělo čisté. Zůstat hydratovaní je klíčový bod ve snížení menstruačních bolestí. Drží váš mimo ty nadýmavé pocity i mimo únavu.

  1. Zdravé stravovací návyky jsou nezbytné

Udržet si zdravý jídelníček může pro vás být výzvou během menstruace. S hormony, které zcela zešíleli a které ovlivňují vaši náladu a mysl, byste chtěli sníst všechno nezdravé co vám přijde pod ruku. Může se to zdát těžké, ale pokud si udržíte vyvážený jídelníček, můžete mít lehkou periodu.

  1. Jezte hořkou čokoládu

Dalším menstruačním trikem je konzumace hořké čokolády. Hořká čokoláda je vždy lepší variantou jak čokoláda mléčná nebo bílá (klidně se hádejte, ale bílá čokoláda prostě ani není čokoláda). V hořké čokoládě je nízké procento cukru, a jedna tabulka je napěchovaná živinami. Ztráta krve během menstruace snižuje hladinu hořčíku v těle. Hořká čokoláda dokáže tuto hladinu zvednout. Také zlepšuje náladu. Pokud tedy trpíte výkyvy nálad, oddejte se hořké čokoládě a uvidíte ten rozdíl, který to učiní.

  1. Vyhněte se špatnému spánku

V dnešní hektické společnosti jsou všichni nesmírně zaneprázdnění a vždy někde pobíhají a něco zařizují. Nehledě však na to, jak moc jste zaneprázdnění, potřebujete dostatečné množství spánku. Spánek hraje důležitou roli ve vašem metabolismu. Také jsme kvůli nedostatku spánku unavení, protivní, a demoralizovaní. To se zejména děje během menstruace. Nezáleží na tom, jak moc je vám spánek nepříjemný a jak moc se bojíte, že ušpiníte postel. Jednoduše si pusťte nějakou hudbu, dejte si k posteli levandulový esenciální olej a jděte spát. Kvalitní spánek vám také pomůže vyhnout se menstruačním křečím.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button