Zdraví

Špatně se vám usíná? Inspirujte se těmito tipy ze světa

Také se vám někdy stalo, že jste byli vyčerpaní, přesto se vám nedařilo usnout nebo byl váš spánek neklidný? Ačkoli neexistuje univerzální rada a pomoc, každá kultura má svůj vlastní způsob, jak zajistit kvalitní a dostatečný spánek. Nechte se tedy inspirovat.

Čína – lázně nohou, konzumace Jujube

Tento večerní zvyk má své kořeny v tradiční čínské medicíně. Je to skvělý způsob odpočinku a zklidnění unavených nohou. Vůbec není potřeba vana, postačí i plastové umyvadlo. Horkou vodu můžeme doplnit o různé zklidňující přísady – Epsomskou sůl, esenciální oleje, ovocné slupky nebo bylinky. Teplá voda podporuje uvolnění těla i mysli, limbického systému a signalizuje tělu přípravu na spánek.

Také konzumace ovoce Jujube pomáhá zklidnit mysl a emoce a podporuje uvolněnou náladu. Jujube obsahuje saponiny a flavonoidy. Ta pomáhají v boji proti stresu a podporují relaxaci.

Indie – Ashwagandha

Tato rostlina patří mezi nejdůležitější byliny ajurvédské medicíny (tradiční medicína indického subkontinentu), která se používá již po celá tisíciletí. Bylina je vhodná pro snížení stresu a úzkosti, podporuje dobré duševní zdraví. Zlepšuje kvalitu spánku.

mléko ve sklenici

Švédsko – teplý nápoj s mlékem

Používá se pro děti i dospělé. Jeho součástí je teplé mléko a oves. Tento mléčný nápoj cereálního původu obsahuje kravské mléko a mletý oves. Je bohatý na živiny a zasytí. Teplé mléko je nápoj, který navozuje ospalost. Podporuje tvorbu látek prospěšných pro dobrý spánek. Patří mezi ně tryptofan, melatonin, serotonin nebo hořčík.

Finsko – sauna a pára

Zvýší tělesnou teplotu a uvolní ztuhlé svaly. Díky tomu se budeme cítit příjemně unavení. Sauna a pára mají také pozitivní vliv v boji proti depresím a úzkosti. Během saunování je potřeba dodávat tělu dostatek tekutin.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button