Zdraví

Smoothie, se kterým posílíte kloubní vazy

Toto smoothie je velmi efektivní, zejména pak, pokud máte bolavé klouby nebo trpíte dalšími příznaky artritidy. Kolena jsou velmi důležitá, je tak opravdu nutné o ně pečovat. Jsou nejdůležitějšími klouby v lidském těle, protože podporují správné držení těla a rovněž nám umožňují pohyb či běžnou chůzi.

Jak stárneme, trpíme různými zraněními, které mohou mít na naše kolena vliv. Tato zranění dělají naše vazy a šlachy méně flexibilními, protože se stav gelové pojivová tkáně zhoršuje (kolena špatně „mažou“).

Měli byste vědět, že proces mazání je zcela přirozeným jevem, který umožňuje, aby se naše kosti o sebe nedřely a tak nezadrhávaly. Právě v tomto článku vám ukážeme, jak si vyrobit ten nejsilnější kokteil, který posílí vaše vazy a šlachy. Budete se cítit lépe a váš život bude mnohem jednodušší.

Toto smoothie obsahuje vysoké množství látek, které mají silné protizánětlivé vlastnosti a mohou zmírnit bolesti kloubů. Rovněž obsahuje vysoké množství vitamínu C, bromelainu, křemíku a hořčíku. Tyto živiny dodávají sílu do všech částí našeho těla.

Skořicovo-ananasové smoothie pro zdravé klouby

Ingredience:

  • 1 šálek vody (cca 250 ml)
  • 7 gramů skořice
  • 2 šálky krájeného ananasu
  • 1 šálek instantních ovesných vloček
  • 1 šálek pravého pomerančového džusu
  • 40 gramů drcených mandlí
  • 40 gramů medu

Postup:

Povařte vločky, jak jste zvyklí. Poté je nechte vychladnout, vymačkejte šťávu z ananasu, smíchejte s medem, skořicí, mandlemi a pomerančovou šťávou. Mandle však nejprve rozemelte. Vše dobře rozmixujte, můžete přidat i led nebo další vodu. Smoothie užívejte pravidelně, alespoň po dobu dvou týdnů. Po dvou týdnech vám neuniknou změny, které přirozeně nastanou – ustoupí bolest, a vaše vazy a šlachy se posílí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button