Spolupráce

Šedý zákal není tragédie. Vyřeší ho snadná operace, při které se můžete zcela zbavit i dioptrií a astigmatismu

Zdraví očí bychom měli mít pod dohledem a pečlivě jej chránit. Pokud zjistíte, že vás trápí šedý zákal, je na místě urgentně jednat, ale určitě ne panikařit. Dnes již existuje hned několik možností, jak šedý zákal efektivně vyřešit. Často stačí jen krátká a snadná operace, která vás zbaví problémů a vy budete vidět jako zamlada. Dobrou zprávou také je, že základní zákrok bývá plně hrazený pojišťovnou. Můžete si však připlatit i za prémiové čočky, které vás zbaví dioptrií nebo astigmatismu, anebo můžete využít možnosti nejmodernější laserové operace.

Proč šedý zákal vzniká?

Doposud není zcela jasné, jaké jsou přesné příčiny šedého zákalu, ale jisté je, že velkou roli hraje věk. Vliv pravděpodobně mají i další faktory, například některá onemocnění, opakované záněty nebo úrazy oka, nezdravý životní styl a špatná životospráva. Šedému zákalu prozatím neumí lékaři úspěšně zabránit, ale předcházet nemoci vhodnými režimovými opatřeními se rozhodně vyplatí. Podstatná je třeba i důsledná ochrana před UV zářením, tedy používání slunečních brýlí. Šedý zákal nebolí, ale způsobuje rozostřené vidění, odlišné vnímání barev, zkreslený obraz a mnohé další nepříjemnosti.

Jak zákal léčit?

Jedinou účinnou metodou je jednoduchá operace šedého zákalu. Při zákroku se poškozená oční čočka odstraní a nahradí se umělou nitrooční čočkou. Moderní operační centra pracují s přístroji, které zajišťují dokonalou přesnost a umí také velmi dobře korigovat dioptrie či astigmatismus. Jediným zákrokem se tedy můžete zbavit hned několika problémů zaráz – vše přitom probíhá rychle, snadno a velmi efektivně.

Vyberte si čočku na míru

Nová čočka může mít různé vlastnosti. Pokud zvolíte klasickou základní verzi operace, bude vám do oka vložena monofokální nitrooční čočka, která řeší vidění na jednu vzdálenost. Můžete si třeba zvolit, že chcete dobře vidět na dálku, ale na čtení budete v budoucnu opět potřebovat brýle. Nadstandardní operace vám umožňuje vybrat si speciální oční čočky a brýle natrvalo odložit. Multifunkční čočky dokážou zaráz vyřešit hned několik problémů a výrazně tak zkvalitnit váš následující život.

Nejmodernější technologie pro vaše oči

Kromě běžné operace je možné podstoupit také nadstandardní, maximálně bezpečnou a šetrnou operaci šedého zákalu laserem. Velkou výhodou je, že při této metodě se nevyužívá skalpel ani jiné ostré nástroje. Operaci řídí velmi precizní počítač, a tak je operace katarakty přesná a do detailu přizpůsobená konkrétnímu pacientovi a jeho potížím. Laser navíc dokáže řešit i daleko širší škálu obtíží. Mimo šedý zákal pomůže i od astigmatismu a usnadňuje následnou rekonvalescenci. Za takový zákrok si sice musíte zaplatit, ale je to nejlepší dostupná péče a investovat právě do vašeho zraku má rozhodně smysl.

Návrat do běžného života

Je jasné, že každá operace vyžaduje rekonvalescenci a odpočinek. Již po pár hodinách po operaci je nicméně možné vyrazit na procházku nebo sledovat televizi. Do operovaného oka je nutné aplikovat předepsané oční kapky, které usnadňují hojení. Je nutné počítat i s tím, že kvalita vidění se bude vracet postupně. Během několika dní by však vše mělo být v pořádku a váš zrak by měl být lepší než předtím. Přibližně do měsíce se vidění zcela stabilizuje. Může se stát, že oči budou nějakou dobu citlivější na světlo, proto je dobré chránit je kvalitními slunečními brýlemi.

Proč se operace zúčastnit?

Pokud stále váháte, snad vás přesvědčí tyto argumenty:

  • Zlepší se vám zrak.
  • I ve vyšším věku si udržíte samostatnost a nezávislost.
  • Budete se moci věnovat všem aktivitám bez omezení.
  • Sníží se riziko vzniku stařecké demence, vysokého tlaku, cukrovky a mnoha dalších onemocnění.

Není důvod váhat – vše je bezpečné, rychlé, a především skutečně poznáte rozdíl.

ZDROJ:

https://www.neovize.cz/https://www.ocp.cz/https://www.neovizia.sk/

 

 

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button