Zdraví

Jak se vyhnout křečím v dolních končetinách?

Křeč rozhodně není ničím příjemným. Silná a náhlá bolest svalů vyvolává bezmoc. Jak se jí tedy zbavit, případně jak ji ani nedostat?

Křeč způsobuje dehydratace, podvýživa, ale také jiný vážný zdravotní stav, jako je například infekce ledvin.

Také osoby, které se věnují pravidelnému cvičení, jsou více náchylnější na svalové křeče. proto odborníci apelují na to, aby člověk pil dostatek teplé vody, protože právě teplá voda má teplotu podobnou teplotě krve ,a dehydratované svaly vodu tak snadněji absorbují oproti vodě studené.

Křečím se vyhnete tak, že budete užívat hořčík. Doporučená denní dávka je 250 až 300 miligramů denně. Hořčík naleznete v čočce, špenátu, oříšcích, melase, bramborách, rybách, dýňových semíncích, tmavé čokoládě a podobně.

Také draslík je perfektním minerálem, který nás snadno zbavuje křeči. Spolu se sodíkem se navíc postará o rovnováhu v našem těle, protože právě křeče v dolních končetinách jsou způsobeny nedostatkem, nebo nadbytkem sodíku v těle.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button