Babské radyJídlo a receptyNezařazené

Recept proti hmyzu

Otrávit otravný hmyz lze například za pomocí insekticidů. Ovšem touto alternativou zároveň zamořujete své obydlí, podívejme se proto na jiné možnosti.

Tak například koření, které je smrtelným bolehlavem pro běžné škůdce. Postačí vám smíchat mátu, černý pepř, chilli, skořici a rozdrcený česnek a touto směsí potřít každý roh v domě. Výborná je také levandule nebo listy vavřínu ve skříni.

 

Recept proti hmyzu:

  • Padesát mililitrů jablečného octa
  • Padesát mililitrů vody
  • Padesát mililitrů vodky
  • Sedm kapek citrónové silice

 

Tyto ingredience nalijte do rozprašovače a velmi dobře promíchejte. Aplikujte do rohů, na balkón a v blízkosti dveří a oken.

 

Citronový / pomerančová sprej proti hmyzu

Další skvělá varianta na tyto škůdce. Recyklujte kůru z ovoce tak, že ji dáte do hrnce, zalijete ve stejném poměru jablečným octem a vodou a povaříte pět minut. Poté směs necháte vychladnout a nalijete do klasického rozprašovače. Nastříkejte na obvyklá místa, kde evidujete hmyz.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button