Tiskové zprávy

Propadněte vůním přírody. Aromaterapie vás může zbavit mnoha problémů

Víte, že vůně neslouží jen k potěše našich smyslů, ale dokáže skutečně léčit? I pár kapek vonné esence může vaši domácnost proměnit v oázu klidu a pohody, kde se rozplynou nejen vaše starosti, ale také zdravotní obtíže. Objevte sílu a kouzlo českých vonných esencí od Nobilis Tilia.

Tato česká značka se sídlem v krásné přírodě Českého Švýcarska je průkopníkem aromaterapie u nás. Kromě vonných esencí je v jejím portfoliu také česká přírodní kosmetika, kterou můžete využít k péči o vaši pleť i tělo. Výrobu svých produktů intenzivně propojují právě s aromaterapií, takže jejich výrobky jsou nejen účinné, ale také mimořádně voňavé s pozitivním vlivem na psychiku.

Aby byla aromaterapie skutečně účinná, je třeba volit produkty kvalitní bio kosmetiky. Jen tak budete mít jistotu, že éterické oleje nejsou plné syntetických látek, které výrazně snižují jejich účinnost, a dokonce mohou vyvolat bolesti hlavy, alergie nebo astma. Aromaterapeutické oleje od Nobilis Tilia jsou 100% přírodní a v mnoha případech i v bio kvalitě.

Proti virům a nachlazení

V podzimním období využijete výběr esencí, které bojují s nachlazením a pomáhají zlepšovat imunitu organismu. K nim patří třeba tea tree, kajeput nebo eukalyptus. Tyto vůně ulevují od kašle i dýchacích obtíží a vrací tělu sílu.

Proti bolesti

Ať už jde o bolesti hlavy, menstruační obtíže nebo bolesti pohybového aparátu, hodí se mít po ruce esence borovice, šalvěje či vavřínu, které poskytují tělu uvolnění, zrelaxují napjaté svaly a zklidňují organismus. Stačí pár kapek těchto esencí a sami uvidíte, jak snadno se vám podaří překonat bolesti a únavu.

Proti nervozitě a úzkostem

Každý se občas dostane do situace, kdy mu nervy pracují na plné obrátky a žaludek má jako na vodě. Ať už jde o pracovní schůzku, rodinné problémy, stres nebo důležité životní rozhodnutí, hodí se mít po ruce esence z bergamotu nebo sladkého pomeranče. Ty přináší harmonii, zklidňují podrážděný žaludek a snižují psychické vypětí.

Česká bio kosmetika je vždy dobrou volbou – ať už jde o aromaterapii, nebo péči o pleť a vlasy.

Aroma lampa či difuzér?

Léčivé éterické oleje je možné inhalovat z keramických destiček, aroma lamp či difuzérů. Elektronický difuzér představuje asi nejlepší řešení, protože se v něm olej nepřepaluje. Když se voda vypaří, difuzér se sám od sebe vypne. Navíc splňuje také funkci zvlhčovače vzduchu a jde z něj jemná mlha. V neposlední řadě se jedná o designovou záležitost, která se hodí do každé domácnosti či kanceláře. Krásný keramický či dřevěný difuzér si můžete pořídit také od Nobilis Tilia.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button