Zdraví

Proč pobyt u moře může zlepšit naše zdraví?

Pokud se po dni stráveném na pláži budeme cítit plni energie a svěží, není to jen v naší hlavě. Příjemné pocity, které prožíváme, mohou pomoci zlepšit náš pohled na svět i naše celkové zdraví. Vlny oceánu, které se přibližují a vzdalují, na nás působí uklidňujícím dojmem.

Vyšší aktivita

I kdybychom žili v oblasti, kde je většinu roku slunečno, deštivé dny nám přinášejí úplně jiné pocity. Většina z nás se cítí unavená, nechce se nám nic dělat. Pokud můžeme vyjít ven, na slunce, máme plno elánu. Ten nám dodá právě procházka po pláži nebo koupel v mořské vodě. Také se nabízí různé možnosti vodních sportů. Sluneční paprsky a pohyb zvyšují naši aktivitu.

Pravidelná dávka vitamínu D

Sluneční paprsky jsou nejlepší způsob, jak tělu pravidelně dodat potřebný vitamín D. Ten podpoří náš autoimunitní systém, posílí naše kosti a pomáhá snižovat riziko výskytu rakoviny. Kromě toho povzbudí naši náladu tím nejpřirozenějším způsobem.

Léčivé výhody slané vody

Slaná voda je pro své léčivé účinky využívána již po celá staletí. Zlepšuje hladinu krevního oběhu, hydratuje pokožku, posiluje imunitní systém. Obsahuje velké množství hořčíku, pomáhá tak uvolňovat ztuhlé svaly. Slaná voda je pomocníkem pro hojení ran či infekci nacházející se na nohou.

Oceán má uklidňující účinky

Ať už je oceán klidný a tichý a vítr jemně vane nebo je rozbouřený a vlny narážejí na pobřeží, ozývající se zvuky tohoto přírodního živlu působí uklidňujícím dojmem, pomáhají nám uvolnit se. Soustředíme se na jeho zvuky, díky tomu může být snížena hladina našeho stresu.

Mysl pomůže vyčistit a zklidnit také meditace, která pomáhá odbourávat stres. Pokud budeme meditovat na mořském pobřeží, nemusíme ani zavírat oči. Uvolnění přinese hluboký nádech čerstvého mořského vzduchu. Ten naplní naše tělo příjemným pocitem. Ty tam jsou městské zvuky sirén, skřípění pneumatik a nezdravý městský vzduch.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button