Zdraví

Proč nepít odstátou vodu následující den?

Mnozí z nás si na noc postaví sklenici vody k posteli. Nikdy však tuto vodu nepijte následující den – vždy je třeba jí vyměnit za vodu za čerstvou. Proč?

Many-Of-UsVoda z vodovodního kohoutku nedisponuje bublinkami, cukry a bílkovinami, i proto je snáze napadená mikroorganismy. Začnou se v ní odehrávat chemické procesy.

Voda, která se tedy nachází celou noc při pokojové teplotě na nočním stolku, může být zdraví škodlivá, což je vysvětlováno změnou oxidu uhličitého na kyselinu uhličitou. Svou úlohu zde sehrají také karboxylové kyseliny a následná přeměna protonů do podoby uhličitanů a hydrogenuhličitanů.

V okamžiku, kdy se tak stane, klesá pH vody. Voda se následně zaopatřuje mikroskopickými organismy v kombinaci s prachem z místnosti chutná zdaleka jinak, než voda čerstvá. Pozor na to!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

omentářů

  1. Tuto HOVADINU som uz videl na youtube…. Jedine co sa s tou vodou stane cez noc je, ze vyprcha chlor….

  2. zase objev a hloupý, odkud se ty blbosti pořád opisují? Copák žijeme v chuchvalcích prachu? A že ten mikrob si skočí zrovna do sklenice s vodou. Navíc kys.uhličitá je běžnou součástí nealkoh.nápojů.. K článku opravdu není co dodat, leda to, že ten kdo je vymýšlí, je trochu velmi mimo mísu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button