Zdraví

Příznaky candidy

Co je candida? Je to houba, která žije v našich ústech a střevech. Za normálních okolností je prospěšná, nesmí ale začít nadměrně bujet.

Jaké jsou faktory pro neovládané množení candidy? Zejména pokud se stravujete vysokým množstvím sacharidů a rafinovaného cukru, máte kvalitní náběh na tuto bakterii. Pijete hodně alkoholu? Užíváte antikoncepční pilulky? Jíte nakládanou zeleninu? Žijete ve stresu? Užíváte antibiotika?

Jaké jsou pak tedy příznaky nadměrného množství této bakterie v těle? Je to plísňová infekce kůže, nehtů a nohou. Dále chronická únava, zažívací problémy (nadýmání, zácpa, průjem), onemocnění štítné žlázy, revmatoidní artritida, roztroušená skleróza, potíže s koncentrací, špatná paměť, kožní problémy (ekzém, lupenka, vyrážky), psychologické problémy (podrážděnost, časté změny nálad, úzkosti nebo deprese), vaginální infekce, rektální nebo vaginální svědění, sezónní alergie, svědění uší, silná touha po cukru a sacharidech.

Je dobré, podrobit se testu, který kontroluje hladinu candidy v tlustém střevě a žaludku. Následná léčba se snaží obnovit správnou hladinu bakterií. Eliminace candidy vyžaduje především změnu stravy a konzumaci potravin s nízkým obsahem sacharidů.

candida

Právě cukr je to, co živí tuto bakterii. Koláčky k snídani jsou tak minulostí. Zapomeňte také na mouku. Ani přílišná konzumace brambor, fazolí, těstovin, dokonce i ovoce vašemu tělu nesvědčí. Bojovat s candidou můžete také za pomoci oleje z divokého oregana nebo kokosového oleje.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button