KrásaPřírodní léčba

Přírodní oleje pro krásu i zdraví

Můžeme je využívat jako přírodní alternativu pro úpravu vlasů, k hydrataci pokožky, k boji proti akné nebo pro posílení nehtů.

Marulový olej

Vyrábí se z plodů stromu Marula, jehož domovinou jsou oblasti Jižní Afriky. Obsahuje velké množství mastných kyselin. Ty zklidňují suchou pokožku. Rychle se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty a lesku.

Čajovníkový olej

Pomáhá ničit bakterie, které se nacházejí v červených zanícených pupíncích.

Arganový olej

Bývá nazýván „tekutým zlatem“. Obsahuje velké množství antioxidantů – polyfenolů. Pomáhají v boji proti předčasnému stárnutí. Omega-3 mastné kyseliny v něm obsažené podporují růst kolagenu a vyhlazují pokožku. Lze jej používat na všechny typy pleti. Také je vhodný k péči o vlasy, které nezatěžuje a nemastí.

Olej z heřmánku a máty

Heřmánkový olej zklidní pokožku. Funguje jako protizánětlivé antiseptikum, snižuje zarudnutí, podráždění a možnost infekce. Stejně tak olej mátový, který má také zklidňující vlastnosti.

Kokosový olej

Je vhodnou volbou pro pokožku suchou a popraskanou, která je více náchylná k infekci, podráždění a alergickým reakcím. Kokosový olej funguje jako hydratace a ochrana. Zklidní drsné skvrny, které jsou spojovány s ekzémem.

kokosový olej v misce

Šípkový a mrkvový olej

Obsahují vitamín A, který podporuje tvorbu kolagenu. Také pomáhají s léčbou akné a v boji proti stárnutí.

Rozmarýnový a ricinový olej

Podporuje růst vlasů a jejich lesk. Také eliminuje svědění pokožky hlavy. Podporuje růst obočí a řas. Pozor na oči.

Olivový a avokádový olej

Šikovní pomocníci pro tenké a lámající se nehty. Postačí nanést před spaním trochu oleje na nehty a nechat působit přes noc. Oleje se vsáknou a dodají nehtům potřebnou výživu a především omega mastné kyseliny.

Sezamový olej

Vyplachování úst olejem je po generace stará metoda. Potírání sezamovým olejem může snížit plak a zánět dásní. Také může odplavit mikroorganismy, které způsobují v ústech nepříjemný pach.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button