NezařazenéZdraví

Pádný důvod, proč si domů pořídit sušičku – sušení prádla v domě vás může dostat do hrobu!

Proč? Protože sušení vlhkého prádla může vést k mnoha zdravotním problémům, jak dokázala jedná skotská studie. Pokud totiž vaše domácnost trpí byť počínající vlhkostí, z třiceti procent za to může sušení prádla!

A co dál? Tato vlhkost dále vede ke vzniku prachových roztočů a přispívá ke zvýšené koncentraci plísně nebo rovnou více plísní. Poté vzduch, který je zanesený  těmito organismy, může u člověka snadno zavinit astma, anebo jiné alergické stavy.

Experimentu podlehlo více než sto rodinných domů, a to v zimě roku 2011. Studie ukázala, že téměř devadesát procent domácností své prádlo suší samozřejmě doma a nemusí to být pouze v zimním období. Nejčastěji rodiny prádlo suší v okolí tepla, jako je krb, anebo topení. To však vede k navýšení vlhkosti vzduchu v místnosti až o celých třicet procent!

Dále bylo prokázáno, že domy s nejlepší kvalitní izolací jsou ohroženy touto vlhkostí dokonce nejvíce. Proto lékaři apelují, aby si domácnosti pořídily praktické sušičky. Protože to, že izolujete svůj dům před vlhkostí neznamená, že se vlhkosti nakonec doopravdy vyhnete. Tak je častým nájemcem domácností plíseň, která není nejen neestetická, ale především zdravotně závadná. Doma můžete mít až deset druhů škodlivých hub, které jsou nebezpečné pro zdraví člověka. Může tak u členů domácnosti docházet k zánětu nosních dutin, k zánětu průdušek, k problémům s dýchacími cestami, ale především k alergiím.

Plíseň hledejte nejčastěji v okolí vany a umyvadla, v okolí sprchového koutu, dokonce i myčky či pračky. Nevyhýbá se však také rohům zdi nebo listům pokojových květin.

Nejefektivnější alternativou, jak zabránit hromadění plísní, je otevírat okna každý den. Dále pak používat ventilaci a opravit všechny poškozené povrchy v domě, jako jsou například děravé střechy, rozbité obklady nebo prasklá okna.

Na plíseň platí bělidlo. K dispozici jsou velmi účinné biocidy, což jsou vlastně pesticidy pro houby.  Stěny je pak třeba vymalovat hydrofobní barvou,  aby se zabránilo další vlhkosti a další plísni.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button