Jídlo a recepty

Ovoce k večeři – ano či ne?

Obecně platí, že ovoce je skvělou volbou, protože díky němu dodáváme tělu spoustu kvalitních vitamínů a minerálů. Prostřednictvím jiných potravin je není možné získat.

Nicméně jsou tu jisté pokyny, kdy je jedení ovoce nejlepší. Možná se budete divit, že to není ráno ani odpoledne.

Ovoce na večeři – dobrá volba, nebo ne?

ovoceVzhledem k tomu, že obsahuje hodně přírodního ovocného cukru (zvaného fruktóza), má podobné účinky jako bílý cukr, ale s tím rozdílem, že nevytváří tuk. Neznamená to však, že si dáte ovoce těsně před spaním, to by mohlo vést ke zvyšování hmotnosti. Pro někoho jsou cukry hůře stravitelné a během noci mohou ve střevech bobtnat a činit zbytečné problémy.

To však samozřejmě závisí na metabolismu každého z nás. Kdo ví, že mu ovoce ve večerních hodinách nedělá dobře, měl by ho raději nahradit nízkotučným sýrem, malým kouskem bílého masa a zelným salátem. Také různé druhy ryb mohou být dobrou volbou pro vaše poslední jídlo dne.

Ovoce na lačný žaludek k snídani je vynikajícím řešením. Rovněž s prvním denním jídlem nebo se svačinou ráno či k večeru, vše je také o vašich zvycích a tempu života.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button