Zdraví

Obyčejné hrušky s neobyčejnými benefity pro zdraví i pokožku

Kdo z nás by neměl rád toto chutné a šťavnaté ovoce, které poskytuje dokonalé osvěžení a může se stát zdravou každodenní svačinkou. Kromě toho, že nabízí lahodnou chuť, poskytuje našemu tělu i celou řadu benefitů. Hrušky obsahují vlákninu, některé vitamíny a minerály, nabízejí našemu tělu i zajímavé zdravotní přínosy. Podívejte se na některé z nich.

1. Boj proti volným radikálům

Hrušky obsahují vitamíny C a K a měď. Tyto látky pomáhají v boji proti volným radikálům, které poškozují buňky našeho těla a jsou, kromě jiného, také příčinou předčasného stárnutí.

2. Pomoc v boji proti srdečním chorobám

Jednou z velkých výhod hrušek je větší obsah vlákniny. Ta pomáhá snižovat škodlivý cholesterol v našem těle a tím chrání srdce proti srdečním obtížím. Také podporuje zdraví střev a celé trávicí soustavy.

3. Kontrola hladiny cukru v krvi

I když jsou hrušky ovoce sladké, pomáhají kontrolovat hladinu cukru v krvi. Mají nízký glykemický index.

4. Podpora imunity

Vysoký obsah antioxidantů, mezi něž patří také vitamín C nebo měď, podporuje imunitní systém našeho těla v boji proti bakteriím a virům.

nachlazená žena

5. Pomoc v boji proti osteoporóze

Problémy s kostmi jsou v současné době velmi časté. Pro zdravé kosti a k prevenci vzniku osteoporózy je potřeba udržovat v těle vhodné pH a přijímat dostatečné množství vápníku. Hrušky obsahují, kromě jiného, bor, který podporuje absorbci vápníku.

6. Podpora lepšího trávení

Hrušky obsahují vlákninu, která pozitivně ovlivňuje nejen lepší trávení, ale také zdraví střev.

7. Pozitivní vliv na pleť

Díky tomu, že konzumace hrušek může pomoci udržovat vhodnou hladinu cukru v krvi, zabraňuje tím poškození kožního kolagenu, který má vliv na pružnost pokožky. Jestliže je pokožka dostatečně pružná, dochází k eliminaci prvních vrásek. Sloučeniny v hruškách obsažené bojují proti škodlivým volným radikálům, chrání kožní buňky před poškozením, podporují dobrou tonizaci pleti a omezují vznik jemných linek v okolí očí a rtů.

Pro mastnou pleť si můžete připravit pleťovou masku. Postačí rozmixovat hrušku s trochou smetany a medu, vzniklou směs nanést na obličej a nechat působit 5-10 minut. Používat můžete 2x týdně.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button