Zdraví

Nikdy nesušte prádlo v interiéru, zde se dozvíte proč!

Sušíte prádlo v interiéru? Pak byste měli vědět, že se jedná o velmi nevhodný způsob, který vám může přinést celou řadu komplikací. V Glasgow byla provedena studie, která zjistila, že mnoho domácností trpí nadměrnou vlhkostí, a že k tomu až v 30% přispívá sušení prádla.

sušeníVlhkost vede ke vzniku prachových roztočů a zvýšené koncentraci plísní. Vzduch, který je kontaminovaný těmito organismy, může snadno způsobit astma a jiné alergické stavy. Studie byla provedena v roce 2011 a bylo do ní zahrnuto více než 100 domů. Došlo se ke zjištění, že 87% lidí suší své prádlo doma během chladného počasí a dvě třetiny lidí ponechávají své prádlo v blízkosti zdroje tepla, jako je radiátor nebo krb. To vede ke zvýšení vlhkosti ve vzduchu o 30%.

Vědci také uvedli, že jsou nejvíce ohroženy domy s kvalitnější izolací. Dejte raději přednost sušičce.“Lidé izolují své domy, aby ušetřili za energii, ale zároveň vytváří problémy s větráním,“ řekl jeden z autorů studie, profesor Colin Porteous.

Z důvodu mýtů o energetické spotřebě sušiček se mnoho lidí rozhodlo sušit oblečení na šňůře a bubnové sušičky zavrhují. Plíseň je tak častým problémem domů, které pak disponují až deseti druhy škodlivých hub nebezpečných pro lidské zdraví. Mohou vyvolávat alergie, způsobit zánět nosních dutin, zánět průdušek a další problémy s dýchacími cestami. Když je hodně vlhkosti ve vzduchu, tak se plíseň vyskytuje kolem vany, sprchového koutu, myčky na nádobí nebo pračky. vytváří se dokonce i na listech pokojových květin.

Zabraňte vlhkosti

sušeníNejlepším způsobem, jak zabránit hromadění plísní, je otevírat okna každý den, používat ventilaci a opravit poškozená místa domu, jako jsou děravé střechy, rozbité obklady nebo prasklá okna. Účinnou možností je také rekuperační jednotka.

Pokud už plíseň v domě máte, nejlepší způsob, jak na ní, je použít bělidlo. K dispozici jsou biocidy (pesticidy pro houby), které jsou velmi účinné. Stěny pokryjte hydrofobní barvou, aby se zabránilo další vlhkosti a plísni.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

omentářů

    1. Dobrý den,

      ano, byl, odkazy na originální zdroj vždy uvádíme pod článkem.

      Hezký zbytek dne

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button