Zdraví

Nepijte studenou vodu: Stagnuje tím chi energie, raději si dejte tento hydratační nápoj

Všichni známe výhody pití vody, ale nebezpečí dehydratace už tolik ne. Jakmile cítíte žízeň, je to známka toho, že byste se měli okamžitě zavodnit. Známá, ale ne tolik oblíbená metoda čínského lékaře Lilyho říká, že by člověk měl ráno na lačno vypít 2 sklenice teplé vody, a to i v horkém počasí.

Podle něj pití studené vody způsobuje organismu šok a stagnuje tok chi energie. Pití studených nápojů je tak spíše kontraproduktivní. Pijte hodně čaje, jako to dělají v Číně a Japonsku.

Americký lékař Dr. Christopher potvrzuje, že je voda na lačno prevencí zácpy. Proplachuje tlusté střevo, které má za úkol odstraňovat většinu toxinů a navíc pomáhá vstřebávat i živiny. Pitná voda aktivuje k činnosti vnitřní orgány, což probudí a zvýší produkci nových buněk krve a svalové hmoty.

Vyrovnává pH a mízní systém, který zahrnuje všechny žlázy řídící další funkce a hormony v těle. Do sklenice teplé vody můžete přidat i jablečný ocet a citron. Pro lepší vstřebávání vitamínu C o 200 % se doporučuje gel z Aloe vera.

Aloe Vera je plné vápníku, draslíku a vitamínu B. Při každodenním používání zlepšuje zrak, hladinu cukru v krvi, čistí plíce, ledviny, močový měchýř a žaludek.

voduNa počest této skvělé rostliny si vyrobíme domácí jahodovo-limetkový nápoj s Aloe vera. Výtečně hydratuje a vyživuje.

Složení:

  • Sklenice vody při pokojové teplotě
  • 6 lžiček gelu z Aloe vera
  • šťáva ze 2 limetek
  • 15 kapek tekuté stévie
  • 1 lžička jablečného octa
  • plátky jahod a limetek

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button