Zdraví

Nejlepší a nejhorší formy hořčíku: Který je pro vaše tělo nejvhodnější?

Počet, lidí, kteří využívají nejrůznější vitamínové doplňky s obsahem hořčíku, aby doplnili tuto důležitou minerální látku, se neustále zvyšuje. Věděli jste však, že hořčík musí být vázán na jinou látku nebo minerální látky, předtím, než může být absorbován lidským tělem? V tomto článku vám právě popíšeme nejlepší a nejhorší možné formy hořčíku…

Nejlepší:

  • Magnesium citrate – nejpopulárnější doplněk hořčíku. Je levný a tělo jej snadno vstřebá. Kyselina citronová však působí jako mírné projímadlo. Tento typ je tak skvělou alternativou zejména pro osoby trpící zácpou a problémy s tlustým střevem. Lidé, kteří mají pravidelnou stolici, ne-li až příliš častou, by se tomuto složení měli vyhnout.
  • Magnesium taurate – nejlepší volba pro osoby, které trpí kardiovaskulárními problémy. Tento doplněk hořčíku zabraňuje arytmii a chrání srdce před poškozením způsobeným infarktem. Výrobek se snadno vstřebává a nemá projímavé účinky.
  • Magnesium malate – skvělá volba pro osoby, které trpí únavou. Kyselina jablečná je důležitou sloučeninou enzymů, které hrají důležitou roli pro energii.
  • Magnesium glycinate – jedna z nejvíce biologicky dostupných a vstřebatelných forem hořčíku, která navíc nevyvolává průjem.
  • Magnesium chloride – obsahuje pouze 12% hořčíku. Zlepšuje funkci ledvin a zvyšuje látkovou výměnu.
  • Magnesium carbonate – vhodný pro osoby s poruchami trávení a žaludečními šťávami.

Nejhorší formy hořčíku:

  • Magnesium oxide – tento typ je nabízen ve všech lékárnách – špatně se absorbuje.
  • Magnesium sulfate – jedná se o úžasného pomocníka v boji při zácpě, ale bohužel obsahuje jen malé množství hořčíku.
  • Magnesium glutamate a aspartate – oboje tyto složky jsou nebezpečné, rozhodně se jim vyhněte. Aspartam je umělé sladidlo a obě tyto složky jsou neurotoxické sloučeniny, které se nevážou na jiné aminokyseliny.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button