HubnutíJídlo a recepty

Nejlepeší smoothie, které vám pomůže při hubnutí

Negativní účinky obezity a nadváhy na naše zdraví jsou všeobecné známé. Tento zdravotní problém je v současné době velice rozšířený. Spalování nadměrných kalorií je někdy velká zátěž, která zahrnuje nejen pohyb, ale i správné stravovací návyky a pravidelný spánek.

Velmi dobrým způsobem, jak zařadit čerstvé ovoce a zeleninu do našeho jídelníčku, je konzumace smoothie, které je zdrojem vlákniny, minerálů a vitamínů a má velkou výživovou hodnotu.

Potraviny, které podporují hubnutí

Pokud chcete i vy tento způsob vyzkoušet, měli byste pro výrobu smoothie používat tyto ingredience:

Zázvor

Má schopnost regulovat množství jídla, které konzumujete. Může zvýšit tělesnou teplotu, podpoří tak lepší metabolismus a pomůže při hubnutí.

Grapefruit

Nejen, že pomůže snížit vaši váhu, ale také reguluje inzulín – hormon, který má na starosti ukládání tuků v těle.

Lískové oříšky

Ve srovnání s jinými ořechy mají vyšší obsah vlákniny, díky čemuž podpoří spalování tuků v těle.

Lněné semínko

Pravidelná konzumace semínka způsobí, že se budete cítit plní. Lněné semínko totiž obsahuje větší množství vlákniny. Navíc pomáhá odstraňovat z těla toxiny.

Recepty na lahodná smoothie, která podpoří vaše hubnutí

Zelené smoothie

Smíchejte 2 sklenice vody, 4 stonky celeru, 4 lžičky lněného semínka, 2 zelená jablka a kousek zázvoru.

Banánové smoothie

Smíchejte 2 sklenice vody, půl šálku mandlí, 2 citrony, 2 pomeranče, 2 banány, kousek zázvoru a trochu skořice.

Okurkové smoothie

Smíchejte 2 sklenice vody, půl poháru lískových ořechů, 4 stonky celeru, 2 okurky, 2 jablka, 10 lístků máty, 3 polévkové lžíce limetkové šťávy a trochu zázvoru.

Borůvkové smoothie

Smíchejte 12 lžic netučného řeckého jogurtu, 2 šálky borůvek, 1 šálek ananasu, půl šálku mandlí, 2 banány a 2 pomeranče.

Mangové smoothie

Smíchejte 2 sklenice vody, půl šálku mandlí, 2 manga, 2 banány, 2 pomeranče, 2 grapefruity.

Samozřejmě, že vám pro hubnutí nebude stačit pouze smoothie, je potřeba zařadit do vašeho denního režimu i pravidelný pohyb, vyváženou stravu a dostatek kvalitního spánku.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button