HubnutíJídlo a receptyZdraví

Nejčastější chyby během eliminační diety

Rozhodli jste se, že ze své stravy nadobro vyloučíte určité potraviny, o nichž víte, že škodí vašemu zdraví? V současné době nás nejvíce ohrožuje cukr, laktóza, ale také sója, lepek, či vejce. Nicméně existuje několik chyb, které mohou vaše dobré úmysly během nové diety mařit. Zde jsou ty nejčastější z nich.

Nedostatečné plánování

Správná eliminační strava vyžaduje závazek alespoň na pět týdnů. Přesvědčte se, že v tomto časovém horizontu vás nečeká žádná rodinná slavnost, dovolená či další akce, která by mohla vaše plány znesnadnit. Někdy je lepší počkat si na ten „správný“ čas.

Příliš mnoho zpracovaných potravin

Nesledujte jen štítky a nápisy „bez laktózy“ či „bez lepku.“ Konzumace nadměrného množství zpracovaných potravin, i když neobsahují vámi vyloučené ingredience, nemusí vést k požadovaným výsledkům, neboť obsahují mnoho jiných škodlivých látek. Jednoduše řečeno, snažte se přijímat co nejmenší objem umělých přísad.

Nedostatek zdravého jídla

Jestliže eliminujete určité potraviny, je nutné se dostatečně informovat o tom, jak je nahradit, aby tělo dostalo potřebnou výživu. Jednoduchý způsob, jak to udělat, je konzumovat vysoké množství nejlépe syrové zeleniny, ovoce a čistých zdrojů bílkovin.

Omezení kalorií

Nemůžete jen ubrat špatné, aniž byste začali přijímat dobré. Za každou kalorii, kterou ze své stravy odstraníte, musíte doplnit potraviny plné antioxidantů, vlákniny a fytonutrientů, které mohou vašemu imunitnímu systému mnoha způsoby.

Zatímco někteří lidé používají eliminační dietu ke ztrátě váhy, omezení kalorií může způsobit nežádoucí příznaky, třeba únava. Neměli byste tedy rozhodně hladovět a přeskakovat jídla. Stačí se spolehnout na přirozenou redukci nezdravých potravin a jejich nahrazení zdravými.

Očekáváte zázraky

Každý z nás je jiný a může chvíli trvat, než zaznamenáte výsledky. Zatímco někteří lidé se cítí ihned mnohem lépe, jiným to trvá třeba i 15 dní. Pamatujte však, že každým dnem jste o krok blíže k uzdravení svých střev a k identifikaci spouštěčů svých chronických onemocnění.

Pokud už jste eliminační dietu vyzkoušeli a nesetkali se s úspěchem, možná je načase vyzkoušet ji znovu, tentokrát však bez výše zmiňovaných chyb.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button