PohybZdraví

Najděte na ploskách nohou bod, který vás zbaví bolestí páteře

Věřte tomu nebo ne, ale zdroj bolesti páteře naleznete i na vlastním chodidle. Než s tímto cvičením začnete, pohodlně se oblečte do domácího oděvu, který vás nebude nikde škrtit a omezovat v pohybu. Při poloze v tureckém sedu by vám těsné oblečení mohlo být nepříjemné.

Také si vyhledejte v bytě místečko, kde vám bude dobře a kam si na zem položíte karimatku nebo deku – záleží, co máte k dispozici. Nyní jste připraveni objevit v těle bod, který po jeho stimulaci odstraní bolesti páteře. Kde se tedy nachází vám prozradí vaše bosé nohy.

Projekce páteře na ploskách nohou

Sedněte si na podlahu do tureckého sedu a chytněte si jednu nohu. Vidíte pomyslnou linii mezi patou a palcem na vnitřní straně plosky nohy? Je to čára, která je projekcí vaší páteře, neskutečné! Tuto „konturu“ byste měli vizuálně rozdělit na dvě poloviny – uprostřed této linie se nachází bod, který ovlivňuje bolesti týkajících se horní části zad, tedy krční a hrudní páteře.

maxresdefault

Spodní část zad se nachází blíže k patě a horní tedy zase blíže k palci. Představte si váš palec jako lis, který bude stlačovat bod linie ve směru paty. Problémy zad tak zrcadlí plosky nohou, které mají přímý vliv na vaší páteř.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button