Jídlo a recepty

Máte rádi banány? 10 šokujících faktů, které jste neznali

Banány jsou velmi zdravé ovoce, o tom není žádných pochyb. Obsahují mnoho živin, což z nich činí nenahraditelný nástroj pro prevenci i léčení rozmanitých zdravotních stavů. Vsadíme se s vámi, že jste ještě neslyšeli 10 šokujících faktů, které si o tomto zdravém a chutném tropickém ovoci představíme.

 1. Dva banány vám poskytnou množství energie, které by vám mělo stačit na 90 minutové cvičení v posilovně.
 2. Věděli jste, že banány pomáhají bojovat proti depresím? Je to pravděpodobně dáno i proteiny, které obsahují. Je tu tryptofan, který se přemění na serotonin a serotonin je sloučenina, která vám pomůže uvolnit psychické napětí a vy se rázem cítíte lépe.
 3. Banány jsou zdrojem živin včetně vitamínu B6. Tento druh vitamínu reguluje hladinu glukózy v krvi. Díky tomu úspěšně zlepšuje vaší náladu a je účinný v boji proti stresu.
 4. Kdo trpí na vysoký krevní tlak jsou banány ideálním pomocníkem a navíc úspěšně čelí i mrtvicím.
 5. Jsou bohaté na draslík a naopak mají nízký obsah sodíku.
 6. Uklidňují pálení žáhy z důvodu přirozeného antacidního efektu.
 7. Obsahují hodně vlákniny, regulují střeva bez použití laxativ.
 8. Vysoký podíl draslíku v banánech vám pomůže k tomu zůstat soustředěný a tzv. ve střehu. V době zkoušek je jistě uvítáte s otevřenou náručí.
 9. Banány léčí kocovinu! Jsou skutečně kouzelným a velmi užitečným ovocem.
 10. Poslední bod je šokující. Nevyhazujte slupky od banánů, zmírňují svědění od bodnutí komárem a pomáhají ranku rychleji zhojit. Toto místo stačí jen potřít obsahem vnitřku banánové slupky a přijde úleva.

bananas-652497_960_720

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

omentářů

 1. Jenze uz nepisete ze jist banan vam zatvrdne stolice a mate pak problem jit na zachod…takze zase tak uzasne neni…miminan bych to nedoporucil..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button