HubnutíJídlo a receptyNezařazenéZdraví

Letní potraviny a nápoje, které vám pomohou zhubnout

Léto je tady a přišel čas osvěžujících a lehkých jídel. Podstatou letních potravin je, že nás udrží hydratované a pomáhají nám nahradit ztracené elektrolyty. Zde je seznam jídel, která byste měli v létě jíst, pokud si chcete udržet dobrou kondici či zhubnout nějaké to kilo.

Detoxikační vody

Detoxikační voda vyplavuje tuky z těla, zejména v případě, že si ji vyrobíte z grapefruitu, máty a okurky. Tyto složky mají jedinečné výhody, například vám pomohou zbavit se toxinů. Grapefruit pomáhá při zpracování glukózy místo toho, aby se následně proměnila v tuk. Také podporuje látkovou výměnu, zatímco okurky výrazně stimulují naše tělo. Máta napomáhá trávicímu systému všechny odpadní látky snadno odstranit.

Smoothies

Osvěžující smoothies nejen skvěle chutná, ale navíc vám dodá spoustu výživných látek a pomůže vám zhubnout, zejména když obsahuje přísady specifické pro léto, jako jsou banány, hrušky a bazalka. Banány a hrušky vás osvěží a zasytí a bazalka pomáhá spalovat tuk. Udělejte si smoothie například z výše zmíněného ovoce a zkombinujte ho se studeným mandlovým mlékem. Přidejte namočená semínka bazalky a ihned zkonzumujte.

Vodní meloun

Meloun je skvělý na „obyčejnou“ konzumaci i ve formě šťávy, která je nejlepší, pokud chcete uhasit žízeň a hydratovat tělo. Pokud chcete zhubnout, jezte celé ovoce, protože obsahuje vlákninu. Jeden hrnek melounu obsahuje pouze 47 kalorií. Ano, meloun je z 92 % tvořen vodou, ale těch zbylých 8 % nabízí dobrou výživu a úžasné zdravotní výhody. Vláknina například pomáhá udržovat tlusté střevo zdravé.

Kokosová voda

Bylo prokázáno, že kokosová voda snižuje krevní tlak a také vám může pomoci zhubnout. Přidejte do ní ovoce či lahodnou šťávu, a pokud máte rádi chuť kokosu, bez obav pijte v té nejjednodušší formě.

Rajčata

Rajčata obsahují velké množství vody, která pomáhá zahánět dehydrataci i pocit hladu. Mají také mimořádně vysoký obsah draslíku, který je ideální pro vyvažování stravy bohaté na sodík.

Cuketa

Cuketa je nízkokalorická zelenina, která vás dokáže zasytit na delší dobu a pomůže vám zhubnout. Je bohatá na mangan, který pomáhá zpracovávat sacharidy. Uvařte ji či ugrilujte a přidávejte do salátů a omáček, nebo jezte syrovou s trochou pepře, chilli a černé soli.

Ledový zelený čaj

Zelený čaj je spojen s hubnoucími dietami, řídí chuť k jídlu a pomáhá hubnout. Přidejte k němu domácí mátu či citron a skvělý letní nápoj je na světě.

Grapefruit

Grapefruit je při dietách velmi oblíbený, má totiž skvělou chuť i nízký počet kalorií. Navíc je bohatý na antioxidanty a nezbytné živiny. Výborný je samotný, ale také v salátech či koktejlech.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button