Tiskové zprávy

Kvalitní spánek je nezbytný pro regeneraci mysli i těla. Jak na něj?

Spánek je pro zdravý organismus důležitý. Únava při vstávání, neschopnost soustředit se i na jednoduché úkoly či střídání nálad značí nedostatek kvalitního spánku.

Spíte dlouho, ale i přesto se cítíte pod psa a chybí vám nadšení do nového dne? Kvalita spánku nezávisí pouze na době, kterou jste na lůžku strávili, ale také na hloubce spánku.

Při povrchním či krátkém spánku neproběhnou regenerační procesy, které jsou potřebné pro úspěšný restart organismu, naplno. Proto se ráno probouzíte bez energie. Málokdo si ale přizná, že za potíže se spánkem si často může sám.

Kvalitu spánku ovlivňuje nejen stres

Většina nespavců přisuzuje špatný spánek stresu. Stres má na kvalitu spánku značný vliv, ovšem není to jediný faktor. Mezi negativní faktory ovlivňující spánek patří také:

● přemíra aktivity krátce před spánkem, ať už duševní či fyzické,

● koukání v posteli do mobilu, které vyzařuje modré světlo bránící tvorbě hormonu spánku melatoninu,

● nezdravý jídelníček,

● těžké jídlo, káva či alkohol před spánkem.

Dodržujte spánkovou hygienu a žijte zdravě

Spánková hygiena zahrnuje pravidla a rituály podporující rychlost usínání i hloubku spánku samotného. Její hlavní pravidla jsou:

● stereotyp – tedy stejný čas pro usínání i vstávání,

● řádně vyvětraná ložnice,

● tma a ticho,

● aktivity mírné intenzity před spánkem, například čtení knihy, poslech hudby, pomalá procházka.

Naopak se vyhýbejte zaručeným moudrům a babským radám, které fungují naopak. Platí to třeba pro horkou koupel, která sice uvolní svaly i mysl, ale zároveň zvýší teplotu těla, což brání hlubokému spánku.

Kvalitu spánku podpoří vhodné suplementy

Kromě zdravého jídelníčku pomáhají doplňky stravy obsahující vhodnou kombinaci vitamínů a minerálů. Speciální noční doplněk stravy Niteworks od Herbalife Nutrition je bohatý na vitamíny C, E, aminokyseliny a kyselinu listovou. Společně brání vyčerpání a chrání organismus před oxidačním stresem. Objednat si jej můžete v síti distributorů společnosti Herbalife Nutrition.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button