Tiskové zprávy

Kvalitní doplněk stravy dokáže pomoci s mnoha případnými potížemi

Lidské tělo potřebuje ke správnému fungování pestrou škálu vitamínů, minerálů, kyselin a dalších látek. Jejich absence se může projevit různými způsoby. Záleží na tom, co přesně chybí a v jakém množství.

Abyste se vyhnuli různým nepříjemným zdravotním komplikacím, měli byste alespoň preventivně brát nějaké druhy doplňků stravy.

Není na tom nic špatného

Spousta lidí se dnes vymezuje ke kdečemu a doplňky stravy nejsou výjimkou. Preparáty tohoto typu jsou častým terčem kritiky, nejčastěji kvůli jejich údajné nadbytečnosti a snahy farmaceutických firem vydělat na lidské hlouposti.

Je pravdou, že když člověk žije tak, jak má a správně se stravuje, naprostou většinu vitamínů a dalších látek nemusí pobírat v tabletách, jelikož je dostává ze stravy. Neplatí to však vždy.

Některé prvky, třeba konkrétně hořčík, se ze stravy získávají docela složitě. A to je jen jeden příklad z mnoha. Navíc často hraje velkou roli i věk. V mládí se často generují potřebné látky ve velkém množství, nicméně s postupem času se jejich produkce výrazně zpomaluje. Přitom je tělo potřebuje odněkud brát stále.

Takto je to i s kolagenem, respektive s kyselinou hyaluronovou. Obě tyto složky potřebujeme, ale obě se nám po dosažení určitého věku přestávají v organismu vytvářet. Proto není žádná ostuda začít v pravidelných intervalech užívat kolagen s kyselinou hyaluronovou.

Nejen na klouby

Obě výše zmíněné složky by bylo vhodné tímto způsobem doplňovat nejpozději od třicátého roku života. Právě v tomto životním období se jejich tvorba radikálně snižuje. Následky nedostatku mohou být hodně nepříjemné.

Absence kolagenu a kyseliny hyaluronové mohou vést k bolestem kloubů, vypadávání vlasů, zhoršenému trávení, lámáním nehtů či se dokonce může zhoršovat i paměť. Obě látky také mohou za snižování špatného cholesterolu, což je velice důležitá funkce.

Je tedy lepší příliš neriskovat a nespoléhat se pouze na bohatou stravu. Ne vždy totiž takto můžete v dostatečném množství doplnit veškeré potřebné živiny.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button