Tiskové zprávy

Kvalitní česnek? Musí být český, bez pesticidů a s ověřeným původem

Koupit dnes kvalitní ovoce a zeleninu může být docela velký problém. Pokud nakupujete v supermarketu, jistě se vám nejednou stalo, že jste nakoupili hezky vypadající plody, ale když jste se do nich doma zakousli, byli jste nepříjemně překvapeni velice mdlou chutí.

Bez pesticidů ani ránu

Dnes se totiž sází především na kvantitu, nikoliv kvalitu, a výrobní cena produktů se neustále tlačí dolů. Vypěstovat dnes kvalitní brambory, česnek, nebo třeba získat chutné kravské mléko ale něco stojí. A pokud je cena nízká, musí i producenti vymýšlet nejrůznější okliky, jak dosáhnout vysoké produkce za minimální náklady. A tak přichází ke slovu pesticidy, urychlovače růstu, sbírání nezralých plodů a další praktiky.

Vsaďte na českou produkci

Nechcete-li tyto postupy podporovat, musíte vy sami začít přemýšlet jinak. Zapomeňte například na česnek dovážený z Číny, ale dejte přednost česneku z ČR. Sami podle chuti poznáte, že jistě stojí za to si pár korun připlatit za český česnek. Domácí česnek od českých prodejců má totiž tu správnou výrazně štiplavou chuť a může se pyšnit vysokým obsahem zdraví prospěšných látek, které vás ochrání před celou řadou nemocí.

Česká firma www.alarepniky.cz se zaměřuje na produkci plodin, u kterých je kladen velký důraz na kvalitu a zdravotní stav sadebního materiálu. Od pesticidů dávají ruce pryč a o svou úrodu pečují okopáváním a pravidelným pletím. Sklizeň česneku je prováděna speciálním strojem a každý kus je ručně tříděn, aby se k zákazníkům dostaly jen ty nejlepší plodiny.

Čerstvost a prvotřídní chuť

Prodej česneku je zajišťován tak, aby se plodiny dostaly k zákazníkům vždy čerstvé. A právě to je základním předpokladem pro to, aby měl česnek správnou chuť, konzistenci i trvanlivost. Hledáte-li česnek na prodej, zapomeňte na supermarkety, kde jen těžko budete dohledávat původ plodin a standardy, které se uplatňují při jejich pěstování. Obracejte se na české farmáře, kteří chtějí dělat svou práci poctivě a s ohledem na stav přírody a životního prostředí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button