Babské radyNezařazené

Návod, jak se zbavit octomilek

Přestože jsou maličcí, tito tvorové dokáží být neskutečně otravní, a zbavit se jich, se zdá nad lidské síly. Člověk jen smutně kouká na hejna, která se vždy zvednou z misky s ovocem nebo z koše, a přeje si najít efektivní řešení, jak jednou pro vždy ukončit tento problém.

Poznejte nepřítele

Octomilky jsou zanesené do domova v larválním stádiu na povrchu produktů zakoupených v obchodech, nebo, protože jsou tak maličkaté, si najdou cestu jednoduše dovnitř skrz skulinky v oknech. Jsou vábené vším, co je vlhké a fermentované, tedy zejména zralým ovocem, hnijícím jídlem, odpadem ve dřezu, prázdnými lahvemi a vlhkými rohožkami. Jedna octomilka dokáže přežít až sedm dnů – nicméně pozor, čím teplejší prostředí, tím delší život octomilky.

Jak předejít octomilkám

Prevence je mnohem méně náročná než samotné zbavování. Stačí, když budete pečlivě umývat ovoce a zeleninu zakoupenou v obchodě (také se vyplatí nekupovat ovoce a zeleninu v obchodě, který se jasně hemží octomilkami), pečlivě udržovat vaši kuchyni čistou, zakryjete všechny misky s ovocem, nenecháte nikde ležet nehlídané jídlo a nebudete přelévat květiny.

Jak se jich zbavit

Past z jablečného octa

Jedním z mnohých nekonečných využití jablečného octa je návnada na octomilky. Umístěte trochu jablečného octa do misky, kterou položte blízko místům, kde je největší koncentrace octomilek (spíž, odpadkový koš, dřez,…). Do této misky dejte nějaký kus přezrálého ovoce, misku zakryjte potravinářskou fólií a vybodejte do ní malé dírky. Octomilky budou přivábené vůni octa a ovoce, vlezou dovnitř a už nebudou schopné vylézt ven. Tuto misku vyměňujte každý den a octomilky brzy budou pryč.

Esenciální oleje

Pokud vlastníte aroma lampu nebo difuzér, nyní je perfektní čas je vytáhnout. Stačí použít pár kapek citronely, cedrového dřeva a skořice, a octomilky zmizí rychleji, než řeknete švec.

Levandule

Chcete si oživit domov nějakou přírodninou a zároveň se zbavit těch malých otravných tvorů? Levandule vám jde na pomoc! Mějte na okenním parapetu čerstvou rostlinku nebo nakapte levandulový esenciální olej na houbičku a umístěte ji poblíž postižených míst. Přestože pro nás je vůně krásná a uvolňující (a má též milion pozitivních vlastností), pro octomilky je čirým zlem, kterému se raději vyhnou.

Hřebíček

Není nad krásnou vůni Vánoc, ať už je jaro, nebo léto, Vánoce snad nikoho neurazí. O čem to tady mluvím? Hřebíček. Hřebíček je přírodní repelent na většinu druhů much a mušek, včetně octomilek. Vezměte půlku jablka, pomeranče nebo citrónu a zapíchejte do ní alespoň třicet celých hřebíčků. Dostane se vám nejen pěkné dekorace, ale i velice účinného odpuzovače. Není zač.

Citrónová tráva

Smíchejte čtyři hrnky vody se 14 kapkami esenciálního oleje z citrónové trávy, dobře promíchejte a slije do rozprašovače. Štědře postříkejte veškeré povrchy, kde se octomilky zdržují – kuchyňská linka, skříňky, stěny atd. Tento přírodní roztok nejen voní skvěle, ale při každodenním používání udrží octomilky mimo váš domov. Protože tato směs octomilky nezabije, můžete místo vody použít denaturovaný 70% alkohol (alpu) a budete mít zaručený zabiják na ty malé potvůrky.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button