Zdraví

Jsou osmičky vůbec k něčemu dobré?

Jsou osmičky vůbec k něčemu dobré?

Říká se, že osmičky je žádoucí odstraňovat pouze tehdy, je-li to opravdu nutné z hlediska zdraví. Zubaři se shodují, že jsou zuby moudrosti naprosto zbytečné, protože tlačí na ostatní zuby, které tak křiví. Navíc, v období, kdy se tlačí „na svět“, mohou způsobovat nepříjemný zánět, a tak zbytečnou bolest.

Tyto třetí stoličky jsou v ústech ty nejvzdálenější zuby. Tlačí se nejčastěji v období dvacátého až pětadvacátého roku a jak zveřejňuje i americký časopis o zdraví, v celých sedmdesáti procentech jsou naprosto zbytečné. Ročně tak padne za vlast jen v Americe neuvěřitelných deset miliónů zubů moudrosti.

Pračlověk a jeho osmičky

Na druhou stranu oponují proti extrakcím bojovníci za tyto třetí stoličky. Ti apelují s tím, že tyto zuby budeme ještě potřebovat, protože proč by nám je jinak příroda nadělila do vínku? Není žádným tajemstvím, že již pračlověk využíval své osmičky jako jediný nástroj ve svých ústech, aby mohl rozžvýkat potravu, protože v době, kdy se mu osmičky vyklubaly, již neměl žádné jiné zuby. Jednalo se tak o užitečné zuby v záloze, které se nakonec mohou hodit i modernímu člověku. Pokud však zlobí, je s nimi třeba pryč!

Zdravotní rizika

Kromě nepříjemných zánětů, křivení ostatních zubů, mohou osmičky způsobovat cysty. Abyste se tak vyhnuli nákladné zdravotní péči či rovnátkům v běžné hodnotě deseti tisíců, upřednostněte raději extrakci těchto stoliček.

Osmičky a akupunktura

Zuby moudrosti / osmičky / třetí stoličky mají z hlediska akupunkturních bodů vliv na tenké střevo a hypofýzu. Pokud je teda taková osmička odstraněna, poruší se tento akupunkturní bod, který proudil tímto zubem. A právě z toho důvodu je extrakce zubů velmi nebezpečná, nehledě na to, že po extrakci můžete trpět mravenčením, brněním či necitlivostí, která je způsobená poškozením nervů. Byť jde tedy o banální zákrok, který lze provést v ambulanci, případné pooperační následky mohou způsobit další zdravotní problémy a vést až k náhlé smrti. Je tak třeba si tento zákrok pořádně promyslet.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button